Skyline čeká letos ještě šest koncertů, samozřejmě i v Roxy

Skyline jsou právě ve fázi příprav nového alba, které by mělo vyjít do první poloviny roku 2020. Do konce toho letošního přichystali několik klubových koncertů, kde budou mít fanoušci příležitost slyšet některé nové skladby naživo.

„Kromě dvou už vydaných věcí (Till The Morning Comes a Move On) zahrajeme minimálně jednu úplně novou věc,“ slibuje za Skyline zakladatel a bubeník kapely Radek Bureš. „Novinka zatím nemá finální název, ten pracovní je Orangutan. Pracovní názvy na tuhle desku jsme volili podle zvířátek – máme i Lososa, Křepelku nebo Muflona,“ dodává s úsměvem. Na nové desce pracují Skyline hodně intenzivně. Polovina desky už je předaná na mix Matouši Godíkovi, zbytek alba se stále tvoří. „Trvá nám to dlouho, snad to bude na výsledku poznat! Na konkrétní popis je ještě čas, ale vypadá to, že deska bude hodně elektronická. Ještě víc, než naše předchozí nahrávky. Hodně jsme si dali záležet na produkci a doufám, že výsledek lidi překvapí. Co se týče inspirace, je to mix nejsoučasnější dění na scéně v kombinaci s odkazy na zlatou éru elektronické hudby v devadesátých letech, která nás formovala,“ popisuje sound alba Radek Bureš.

Během léta odehráli Skyline, jako jedna ze stálic tuzemských festivalů, opět desítky koncertů: „Náš největší festivalový koncert letos byl na Rock For Churchill, na který jsme si dovezli vlastní „jungle“ scénu. Myslím, že nejen my, ale i pódioví technici, budou na tu záplavu palem a liján vzpomínat ještě dlouho,“ vzpomíná s pobavením producent kapely Hoffy M.


Do konce roku čeká Skyline šestice koncertů. „Je to asi klišé, ale těšíme se na všechny koncerty. Letos jsme hráli míň právě proto, že jsme pracovali na desce, takže každý koncert bude pro nás svátek. Vrcholem bude tradiční předvánoční mejdan 12. prosince v pražském Roxy se speciální scénou,“  dodává Hoffy M.
Tagy: