Na festivalu Przystanek Woodstock si letos zahrají čtyři české kapely

V soutěži Eliminace si účast na velkém polském festivalu Przystanek Woodstock, kam každý rok zavítají statisíce hudebních nadšenců, vybojovaly čtyři české kapely. Jedna z nich si dokonce zahraje hned na hlavní stage po boku světově známých interpretů.

Soutěžní klání se odehrálo v pražském Lucerna Music Baru, kde se před diváky a odbornou porotu postavilo devět kapel, které byly vybrány ze 131 přihlášených kapel z Česka, Slovenska a Maďarska. O tom, kdo si na Woodstocku zahraje, rozhodla na základě odehraných vystoupení pětičlenná porota v čele s organizátorem festivalu Jurekem Owsiakem.

První místo si za svou koncertní show odnesla kapela Projekt Parabelum. Ta díky tomuto úspěchu v srpnu vystoupí na hlavní stage polského festivalu Przystanek Woodstock. Projekt Parabelum tak bude druhou českou kapelou, která zjistí, jaké je to hrát na stejném pódiu jako světové megastar. V loňském roce si to vyzkoušela pražská kapela The Snuff.

Atmosféru velkého festivalu na vlastní kůži otestují ještě další tři české kapely, které tam jen tak nepřestanou lovit nové hudební zážitky. Na malé festivalové stage si zahrají kapely Cox &Vox a Fish Face. Na pódiu pivovaru Lech pak vystoupí kapela Indio & Indio.

Pokud chcete být u toho, dorazte v termínu 3. – 5. srpna do polského Kostrzynu nad Odrou, kde se uskuteční festival Przystanek Woodstock. Vstup na festival je zdarma.