Nové jarní obutí? Rozhodně pohodlné a trendy sneakers

Uvažujete s přicházejícím jarem o nových botách? Určitě se vám vyplatí investovat do tenisek. Tento typ bot je nesmrtelný a dá se kombinovat skoro se vším, co máte v šatníku. Přesto můžeme vysledovat určité trendy, s nimiž v letošním roce zazáříte.

V dnešní době jsou pro nás tenisky na trhu naprostou samozřejmostí, a to v bezpočtu různých tvarů, barev a stylů. Vždy tomu tak ale nebylo. Koncem 19. století byly výsadou bohatších vrstev, které se bavily hrou kroketu či tenisu. Ačkoli byly kecky původně určeny pro volnočasové aktivity a sport, postupně se jejich obliba natolik rozšířila, že se staly i součástí klasických denních outfitů.

Během posledních let se do popředí dostaly sneakers – pohodlné boty sportovního střihu, které se dají kombinovat jak se sportovním, tak i s elegantním outfitem. Největším množstvím produktů na českém trhu a také největším výběrem velikostí disponuje SneakerGallery, kde si vybere každý milovník originálních kousků.
Spolu se SneakerGallery přinášíme výběr letošních jarních trendů. Naprosto nadčasové jsou bílé minimalistické sneakers s čistými liniemi. Tato sezona bude přát světlým barvám, takže kromě bílé nešlápnete vedle ani s béžovou nebo hnědou, pozadu nezůstávají ani výraznější barvy. Tenisky vypadají elegantně i v různých kombinacích, nemusíte se tedy obávat vzít je klidně ke kostýmku do práce.

New Balance 550 White Grey

Svým rapidním vzestupem mezi nejvíc fashionable tenisky současnosti si New Balance 550 nepochybně zaslouží své místo v botníku jako essential teniska. A v jakém jiném univerzálním barevném provedení si je pořídit než White Grey, které skvělé doplní každý tvůj outfit!

Foto: SneakerGallery

Na své si však přijdou i milovníci barev, protože ani s těmi rozhodně nebudete nijak mimo trendy, ba naopak. Zářivé barvy rozsvítí jarní dny, sáhněte po žluté, červené, zelené či odstínech od světle růžové po levandulovou. Jste-li spíše na detaily, pak ty v odstínech růžového zlata a stříbra budou to pravé. Skvěle vypadají též umělecké potisky a metalický vzhled. Nebojte se vystoupit ze své obvyklé škatulky nenápadnosti, jemně růžová, případně doplněná o metalický prvek, představuje dobrý začátek vašeho nového já. Při vhodně zvoleném stylu budou tenisky působit elegantně, i když je nazujete třeba k šatům.

Nike Dunk Low Archeo Pink

Ze siluety Nike Dunk Low přímo dýchá rok 1985 a její vintage, přitom nadčasový look se zkrátka nedá zapřít. V barvě Archeo Pink (W) jsou pak skvělou volbou, pokud hledáte jednoduché barevné provedení klasické bílé, pozdvižené krásnou pastelovou růžovou, kterou na vás jen tak někdo nepřehlédne.

Foto: SneakerGallery

Co se líbí mužům?

Boty samozřejmě řeší rovněž muži, také oni mají na výběr z mnoha různých stylů. Vyberou si konzervativní typy stejně jako ti odvážnější. I mužům bude slušet správně zvolený střih obleku s moderními sneakers.

Yeezy Boost 350 V2 MX Rock

Přestup Kanye Westa pod křídla Adidasu přinesl do světa streetwear spoustu ikonických kousků. Nejznámějším z nich jsou pak bezesporu Yeezy 350 V2. Svým designem naprosto originální a pohodlností nekompromisní silueta, která si vydobyla místo v srdci spousty lidí.

Barevná varianta MX Rock je pak praktickou volbou, která nabízí zajímavé reflexní prvky, prodyšnou síťovinu na vnější straně nebo praktické poutko na patě tenisky pro lepší nazouvání.

Foto: SneakerGallery

New Balance 550 Syracuse

Při svém vydání velice podceňované New Balance 550, dnes stojí na prvních stránkách světových fashion blogů a jsou oblíbenou siluetou spousty celebrit a sportovců. V barevném provedení Syracuse pak krásně nechávají vyniknout všechny křivky, této staronové siluety od značky proslulé svou kvalitou.

Foto: SneakerGallery