Hudebníci budou o víkendu pomáhat první linii

Největší omezení spojená s pandemií koronaviru už naštěstí postupně končí. Vládní opatření se den ode dne stále více rozvolňují, zahrádky se postupně otevírají a na koncerty pozvolna začínají chodit i první fanoušci. Ke svému závěru se tak schyluje i projekt Pomáháme první linii, který tento víkend přinese poslední zajímavé koncerty. Těšit se můžete na zpěváka JENa s kapelou, skupinu Denoi i unikátní show Floyd Pulses.

Benefiční projekt #pomahameprvnilinii v Česku nemá obdoby. Vše vzniklo z původního záměru okamžité pomoci středočeským záchranářům, kteří měli nedostatek prostředků na výrobu ochranných štítů. „V technickém skladu společnosti Progosound jsme postavili velké podium, LED stěnu, kamerový řetězec, špičkový světelný park a skvělou zvukovou aparaturu. V rámci projektu již vystoupili mj. Rybičky 48, Partička, V.V.Ú., Visací zámek s Ozzákem, E!E nebo Michal Hrůza. Částkou přes 1,3 milionu korun jsme podpořili záchranáře, sestřičky nebo ČČK. Koncerty do této chvíle vidělopřes 400 tisíc diváků,“ říká za organizátory Michal Wondreys.

Tento týden jsou na programu ještě tři koncerty. Ve čtvrtek se můžete těšit na online vystoupení skupiny Denoi, v pátek zahraje za doprovodu svojí kapely zpěvák a skladatel JEN. „Konečně si po několika měsících zahrajeme s celou kapelou společně. Rád bych pozval nejen všechny naše fanoušky, ale i ty, kterým jsme se doposud ještě neukázali. Bude to krásnej večer,” vzkazuje JEN. V neděli pak proběhne koncertní představení uskupení Floyd Pulses, které je nejlepším českým Pink Floyd tribute souborem. Start všech koncertů je ve 20:30 na platformě #pomahameprvnilinii.

Koncerty ze série #pomahameprvnilinii jsou pak ve spolupráci s televizní stanicí Óčko star vysílány ze záznamu také každou neděli od 18:30.