Přijde záhadě Golema na kloub neslavnější světový detektiv? Přesvědčte se v novém vydání oblíbeného románu

Sherlock Holmes v Praze! Vychází nové vydání úspěšné detektivky Golemův stín, ve které se nového dobrodružství slavného anglického detektiva ujal český spisovatel Petr Macek.

Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i kvůli tomu Holmes opět propadl své staré závislosti. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátů, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu. Slibuje si od něj, že Holmesovi pomůže překonat chmury a myšlenkový útlum, do kterého se s narkotiky dostal. Záhy se však ukazuje, že pozadí případu obyčejného podvodníčka má mnohem závažnější pozadí, vedoucí až na starý kontinent. A zesláblý Holmes se kvůli němu nakonec musí v dalekých Čechách postavit nepříteli děsivějšímu, než jakého si kdy mohl představit. Pražští židé, rozrušení nálezem mrtvoly na hrobě rabiho Löwa, ve všech pádech skloňují slovo Golem…

Petr Macek (23. dubna 1981) je český spisovatel, novinář a scenárista. Do světa Sherlocka Holmese vstoupil zatím třikrát – v románech Golemův stín, Případ dobře vychlazené pomsty a naposledy v příběhu Sherlock Holmes a Hitlerův posel smrti. Ten byl namluven i jako audiokniha, v níž si role rozdělili Jan Přeučil (Holmes), Jan Vágner (Watson), Jiřina Bohdalová, Vladimír Brabec, Jiří Dvořák a Jana Postlerová.

S řadou osobností sepsal jejich biografie, třeba s Ivou Janžurovou (Včera, dnes a zítra), Václavem Vorlíčkem (Pane, vy jste režisér) nebo Helenou Vondráčkovou (Každá trampota má svou mez). Knihy 1968 očima 50 a 1989 očima 30 mapují historické milníky vývoje Československa prostřednictvím svědectví známých osobností. Pro televize Nova a Prima napsal řadu scénářů pro různé dokumentární pořady.

Petr Macek je také společně s výtvarníkem Petrem Koplem autorem komiksových seriálů Dechberoucí Zázrak, Pérák a Conan.

K dostání na www.booktook.cz nebo www.knizniklub.cz.