Prago Union točí nový klip a vyráží na sérii komorních koncertů

Pražská kapela Prago Union slaví nominaci na udělení Ceny Anděl 2021 v kategorii skupina po svém. Kdo by čekal nezřízenou party, je na omylu. Parta kolem frontmana Kata tentokrát oslavuje především prací. Kluci totiž právě pod vedením režiséra Jana Kellnera natáčí klip k singlu Dokonalej zločin z aktuální desky Made in Strašnice. Vedle toho také v polovině března odstartují sérii komorních koncertů, kdy Katův rap poprvé v dějinách světa z mikrofonu zazní jen za klavírního doprovodu Jena Hovorky. Koncept s názvem Pragobřinkostroj fanouškům poprvé představí v úterý 15. března v pražské Malostranské besedě.

A jak to celé vzniklo? „Na tenhle nápad mě přivedla řada žádostí, abych se svými texty vystoupil bez hudebního doprovodu. Zpravidla se jednalo o literární večírky a podobně, ale i přesto to mé od přírody stydlivé povaze přinášelo dost pocení navíc,“ popisuje Kato. A tak přišel na svět koncept Prago Union textů v doprovodu nefalšovaného klavírního křídla. Kato tak bude své texty “recitovat” po boku Jena Hovorky – klávesisty Prago Union, takže nějaké velké sehrávání nebylo na pořadu dne. Jen místy přispěje i svým beatboxem & jinými klapkostroji. V proměněném doprovodu pro Katovu lyriku zazní i odkazy na hiphopové klasiky jako Pete Rock, J Dilla a jiné.

Foto: archiv Prago Union

Rapper Kato s klavíristou Jenem se na mini tour pod hlavičkou Pragobřinkostroj chtěli původně vydat již před dvěma roky. Jejich plány ale několikrát zhatila pandemie koronaviru. Fanoušci tak mají unikátní možnost slyšet Katův rap pouze za doprovodu Jenova klavíru až nyní. První zastávkou jarní části Pragobřinkostroj koncertů bude 15.3. pražská Malostranská beseda, následovat bude 17.3. Jazz Club v Havířově, 24.3. Papírna Plzeň, 26.3. ArtBar Druhý Pád v Brně a 21.4. Kafé v kině ve Veselí nad Moravou.

Foto: archiv Prago Union

Prago Union v průběhu března fanoušky navíc potěší také v pořadí již třetím klipem k songu z loni vydané desky Made in Strašnice, za kterou jsou nominovaní na udělení Ceny Anděl 2021 v kategorii skupina. Videa se po singlech Bezesný dny a Pokračujem v jízdě nyní dočká také Dokonalej zločin. Klip se natáčí na různých lokacích v Praze pod vedením mladého talentovaného režiséra Jana Kellnera, který loni získal v Cannes v soutěži začínajících filmařů Nespresso Talents druhou cenu za svůj krátký film. Natáčení se vedle kompletního osazenstva kapely Prago Union účastní i další mladí talentovaní umělci.