Péče o sebe uvnitř i z venku aneb 5 tipů, jak pomoci sobě i svému okolí

Dodržujete spánkový režim, každé ráno si „zobnete“ vitamin C, třídíte odpad a snažíte se snižovat svou uhlíkovou stopu? Správně! Zdravý životní styl, udržitelnost a láska k naší planetě jsou v dnešní době již takové mantry, které si připomínáme prakticky na každému kroku. Ale pokud si myslíte, že už toho více pro sebe nebo své okolí udělat nemůžete, jste na omylu. Stále se totiž najdou věci, aktivity nebo činy, díky nimž můžeme jít ruku v ruce s myšlenkou udržitelnosti a dobrých skutků, a zároveň tak pečovat o své já. Zevnitř i z venku.

Dárky, které mají smysl

Říká se, že by každý člověk měl udělat denně alespoň jednu hezkou věc pro jiné. Někdy stačí někomu zavolat, jindy je skvělé překvapit dárkem, který dotyčný ani trochu nečeká.

Nad takovými dárky se zamyslela například Lucie Mádlová, ředitelka Asociace společenské odpovědnosti: „Často se na nás obracejí lidé, kteří chtějí například svým klientům nebo zaměstnancům darovat něco originálního a hodnotného. A proto vznikl katalog udržitelných dárků, kde si vybere opravdu každý. Je důležité darovat dárky, které mají smysl.“

V katalogu najdete více než 160 nápadů – od vybraných delikates, módy a doplňků, u nichž přesně víte, kdo je vytvořil, vychytávek pro praktičtější jedince, kosmetiky až po zážitky a dobročinné skutky. Tak co takhle někomu letos darovat třeba strom?

Za Priessnitzem

Víte, jaké je ideální dobrodružství pro rodiče? Třeba výlet k panu Priessnitzovi do léčebných lázní ležících v malebné přírodě Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje. Ve svém názvu nesou jméno Vincenze Priessnitze a jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem světa. Celý lázeňský komplex leží v nádherné přírodě a v jeho okolí, které je proslulé svým unikátním mikroklimatem, vyvěrá až 80 léčivých pramenů. Právě mimořádně příznivé klimatické podmínky jsou ideální pro léčení horních a dolních cest dýchacích, potíží krevního oběhu a nervové soustavy. Od jara do podzimu tu mohou využít i jednu raritu v podobě balneoparku čili procedury pod širým nebem. V zimě jsou skvělé masáže horkými kameny nebo horkými mušlemi. Večery si můžou zpříjemnit tancem v Zimní zahradě v Sanatoriu Priessnitr a Hradní vinárně.  Více lákadel, co zde objevit a na co své rodiče navnadit, najdete na rezervačním online portálu Spa.cz.

Na „zelené“ vlně

 Nemusíte vstoupit ke Greenpeace nebo žít v chýši z banánových listů, pokud toužíte po čistším, ekologičtějším a odlehčenějším životě. Stačí začít malými krůčky. Zkuste například novou službu sdílených elektroaut v Praze.  Uděláte tím něco nejen pro svou peněženku, ale také své okolí a automobilově přetížené hlavní město.

GreenGo jsou malá roztomilá auta, díky nimž budete jezdit svobodně, bez přemýšlení o tankování, správném tlaku v pneumatikách, pojištění, anebo parkování. Budete jezdit potichu, čistě a na 100% elektřinu. Stáhněte si appku a propadněte kouzlu sdílení aut.

Udělejte si pořádek ve střevech

Probiotika zná snad už každý. Lékaři je hojně doporučují při léčbě antibiotiky. Ale víte, že probiotika dokáží udělat skvělou službu i ve zdravém těle? Stejně jako suplementujete různé vitaminy a minerální látky, probiotika byste měli do těla také doplňovat. To, co získáte z moderní průmyslově upravené stravy, vašemu tělu už bohužel nestačí. Chcete mít v bříšku jako v pokojíčku? Starejte se o svá střeva. Ne nadarmo se jim často přezdívá druhý mozek těla a není-li v pořádku trávení a zažívání, můžete si přivodit i jiné problémy. Vyvážená střevní mikroflóra vám posiluje imunitu, chrání před stresem i únavou. A tak začnete posilovat obranyschopnost a nakopněte své tělo životní energií se Simplebiotix.

Pečujte o pleť i o planetu

Nová řada péče o pleť Goodin je čerstvý nováček na českém trhu i svěží vítr pro vaši kosmetickou výbavu. Budete ji milovat nejen pro skvělou péči o pleť. Je totiž veganská a plná pleti prospěšných antioxidantů. Goodin gang se ale směle pouští i do boje s uhlíkovou stopou. Seznamte se značkou Goodin, jejíž filozofie sahá daleko za hranice vaší koupelny. Poselstvím této izraelské značky je nejen péče o pleť. Nejde jí totiž jen o to, co je uvnitř. Kromě 100% veganského složení v sobě tyhle zodpovědné Goodin lahvičky skrývají také péči o planetu (obaly jsou vyrobené z recyklovatelného plastu a “zodpovědných” papírových krabic), lásku ke zvířatům (netestováno na zvířatech) a korektní přístup k lesům (za každý zakoupený produkt je přispíváno na zalesnění). A takové kosmetické parťáky své kosmetické skříňce prostě chcete mít.  Značka Goodin věří v čistou krásu a svoji filozofii STOP chemickým ingrediencím dává směle na odiv. V kosmetických produktech, které proto nikdy nenajdete SLS (Sodium Laureth-5 Sulfate), ropné látky, umělé vůně, BHT, silikony ani syntetická barviva. Výhra pro vás, vaši pleť i naši planetu. Nemyslíte?

kredit: Archiv nedori
Tagy:   ,