Pilot Petr Kopfstein má pro Budapešť jasný cíl: Restart sezony!

Budapešť se opět stává scénou pro nejprestižnější letecké závody na světě. Seriál Red Bull Air se tu představí o víkendu 23. a 24. června. Petr Kopfstein chce nad Dunajem bojovat o nejvyšší příčky a před zraky tisícovek českých fanoušků se pokusit o výsledkový restart této sezony!

Deváté místo. Deváté místo. Deváté místo. Monotónní výsledky zatím nenaplňují představy Petra Kopfsteina o tom, jak by jeho třetí sezona v Red Bull Air Race měla probíhat. Ačkoliv karlovarský pilot létá velmi čistě a konstantně, což oceňují i letečtí odborníci, na konkurenci ztrácí po technické stránce. Jednou z příčin je fakt, že Team Spielberg měnil po minulé sezoně mechanika, a tak nebylo možné na závodním speciálu Edge 540 V3 pracovat. Soupeři tak získali v technologickém souboji malý náskok, který však může v mimořádně vyrovnaném startovním poli znamenat velký rozdíl.

„Z pohledu výsledků samozřejmě nehodnotíme začátek sezony pozitivně. Na druhou stranu si z něho bereme to dobré – dostali jsme ledovou sprchu, která nás nakopla k celé řadě úprav. Ještě před závodem v Budapešti jsme nainstalovali nové kryty kol, udělali jsme velkou kontrolu a některé věci optimalizovali. Po závodě v Maďarsku, a hlavně po skončení sezony, pak dojde k dalším větším úpravám,“ naznačuje své plány Petr Kopfstein.

Nevěšíme hlavu!

V Budapešti se pokusí smůlu prolomit a zamířit v pořadí na výrazně vyšší příčky! „Věřím, že tenhle závod bude jiný, než byly ty předchozí. Nevěšíme hlavu. Před námi je ještě pět závodů,“ říká Petr. „V minulém roce nás v Budapešti zastavil v Round of 8 po velmi sporné penaltě Američan Kirby Chambliss, který do té doby také nezažíval dobrou sezonu, ale v posledních závodech pak dokonce bojoval o titul mistra světa,“ nachází český pilot zajímavou paralelu s loňskou sezonou.

Do Budapešti se opět chystají tisícovky českých fanoušků. V historickém centru města budou sledovat ikonický závod – tenismá svůj Wimbledon, Formule 1 má Monte Carlo, Red Bull Air Race má Budapešť. V maďarské metropoli se poprvé závodilo už v prvním ročníku Air Race v roce 2003, kdy seriál čítal pouze dva závody. Trať nad Dunajem je charakteristická podletem Řetězového mostu i pylony postavenými přímo před nádhernou budovou Parlamentu.

„Závodní trať se ve srovnání s minulými roky téměř nezměnila. Sedí nám a víme, že v ní umíme létat rychle. Kdybychom loni nedostali penaltu, prošli jsme až do finále,“ říká Petr, který opět strávil v rámci přípravy dlouhé hodiny na simulátoru, na němž testoval různé varianty průletu trati.

Pokud se do Budapešti nevypravíte osobně, můžete celý program sledovat v přímém přenosu na internetu, konkrétně na webu www.redbullairrace.com. Sobotní kvalifikace startuje v 15 hodin. Nedělní závod začíná ve 13 hodin. ČT Sport odvysílá záznam v pondělí v 6 hodin ráno.