Vitalic prý roztancuje i chromýho. V sobotu vystoupí v Praze

Jeden z nejvýznamnějších světových producentů a multiinstrumentalista Vitalic se řadí mezi legendy francouzské elektronické scény. Osobitý umělec formoval na přelomu milénia její charakter spolu s interprety jako Daft Punk, Justice nebo Black Strobe. Nyní přijíždí Vitalic v rámci turné  Olympia k albu Voyager do Prahy, kde po dlouhých letech čekání zahraje live set.

Vitalic aka Pascal Arbez-Nicolas je významný producent a multiinstrumentalista s nezaměnitelným hudebním rukopisem. Jeho tvorba spojuje různé elektronické taneční styly zejména techno, disco, synth-pop a new wave. Vitalic začínal s hudbou v prostředí francouzského tanečního undergroundu koncem 90. let. Své první EP Poney vydal v roce 2001 u legendárního německého DJ Hella na labelu International DeeJay Gigolo Records. Debutové dlouhohrající album OK Cowboy (2005) se dodnes řadí k výstavním příkladům přirozené symbiózy temných techno a electro tracků s popově chytlavými bangery.

Vitalic dosud vydal pět dlouhohrajících alb, více než dvě desítky singlů a v neposlední řadě také nespočet známých remixů interpretů jako Moby, Björk, Röyksopp nebo Jean Michel Jarre. Jeho tvorba je důkazem neutuchající snahy o spojení analogových a elektronických nástrojů v pestré taneční koláži. Tu Vitalic díky dvěma desítkám let fenomenální kariéry koncertně prezentuje po celém světě. Vystupuje také na největších elektronických akcích jako je Tomorrowland nebo Awakenings.

Vitalic live (France)

Introducing – Hozho (Portugal)

Special live gig concert – Sci*Fi*Psi live

Support – Orbith vs Subgate/ Pixie ( high-tech/minimal/techno set)
Tagy: