Návštěva u Bena: V bytě má zápasnické tatami

Jméno Ben Cristovao má dnes mnoho významů. Tohoto talentovaného kluka především známe jako muzikanta, zpěváka a rappera. Ben je ovšem také nadaný sportovec a z bývalého úspěšného snowboardisty je dnes dokonce mistr Evropy brazilského bojového umění jiu-jitsu. Rodák z Plzně zkrátka ví, jak si plnit svoje sny a obrazem Benovy životní cesty je i jeho stylový byt v pražské Tróji.

“Jsem tu se svými myšlenkami, nápady a sny.”

V Praze už vystřídal několik lokalit. Svůj první byt měl v Kobylisích a do Tróje se nedávno přesunul nejen kvůli většímu prostoru, ale i lokalitě. “Jsem v ideální vzdálenosti od lesa i centra, užívám si ten klid a kousek přírody ve městě.”

Vždy toužil bydlet ve velkém prostoru s dostatkem soukromí. Jeho trojský byt má tři terasy, všechny chráněné dvoumetrovými stěnami, aby nešlo vidět ven ani dovnitř. Zhruba 250 metrů čtverečních jako rozloha bytu je víc než štědrá plocha a Ben ji využil po svém. Prostorný obývací pokoj si vystlal tatami a cvičí zde jiu-jitsu. Večer ale v obýváku tělocvičně zapne projektor, zaloguje se na netflix, hraje na konzoli nebo paří s kámoši.

Další fotky z Benova bytu najdeš na www.redbull.cz v rubrice Livi’n.

Medaile a komiksy

Doma se mu začínají hromadit medaile ze soutěží a tak i ty musí mít svou výstavku. “Docela mi tu ale i přibývají věci okolo komiksu.” Důkazem toho je hned ve vstupní hale svítící busta Iron Mana. Komiksová sbírka se mu ale povážlivě rozrůstá a tak Ben plánuje časem něco vystavit do obýváku. Čeho si ale nejvíce ve svém bytě považuje je křeslo po kámošovi Sinrasovi. “Strávil na něm tady v Praze půl života, než si mohl dovolit byt. Takže je to kus historie,” říká Ben.

Chce napořád zůstat v Praze? Trója ho zatím baví, Ben si užívá zeleně a klidu. V budoucnu by si ale představoval bydlet v řadovém domku. “Hlavně abych měl super sousedy. Nechci být někde na samotě. Mohl bych jim třeba nechat klíče, když bych někam chtěl vypadnout, aby mi to moje hnízdo mohli zkontrolovat.”

Text: Veronika Doleželová
Foto: Dereck Hard pro RedBull.cz