420People a Please The Trees slibují taneční událost podzimu

Přední český soubor současného tance 420PEOPLE a doma i v zahraničí oceňovaná kapela PLEASE THE TREES – dalším milníkem v jejich spolupráci je nová inscenace s názvem THE WATCHER v Divadle La Fabrika v Praze-Holešovicích. Premiéra je na programu v úterý 11. září.

THE WATCHER divákům nabídne mimořádně komplexní zážitek: Strhující choreografii uměleckého šéfa souboru 420PEOPLE Václava Kuneše v podání výrazných osobností nastupující taneční generace za doprovodu živé autorské hudby kapely PLEASE THE TREES. Tématem inscenace je rychlost doby a neustálá online přítomnost v kontrastu se zklidněním naší mysli, zastavením duše i těla a pozorováním sebe samého v čase a prostoru…

Představení vzniklo v koprodukci souboru 420PEOPLE, kapely PLEASE THE TREES, divadla La Fabrika a týmu externistů. Účinkují Francesca Amante,  Fanny Barrouquére, Veronika Čimborová, Simona Machovičová, Filip Staněk & Please The Trees. Kostýmy navrhla Olo Křížová a za podobou scény stojí Hynek Dřízhal.

THE WATCHER

Nestíháme nestíhat. Z vlaku potřebujeme vidět do své ledničky. Výpadek signálu nás dostává na pokraj šílenství a při vybitém mobilu přestáváme existovat. Koncept Pozorovatele / The Watcher je starý tisíce let. Spočívá ve schopnosti vidět sám sebe z odstupu. K tomu potřebujeme najít si čas, o kterém neustále tvrdíme, že ho nemáme.

The Watcher vidí nejen celý svůj život, ale i životy ostatních. Nejdokonalejší technologie, kterou máme na dosah, je naše tělo. Kdybychom opravdu chtěli, dokážeme být najednou úplně všude.

The Watcher nezná minulost, přítomnost ani budoucnost. Naše životy jsou nitky vetkané do jednoho nekonečného koberce. Každé vlákno má své místo a důvod a společně tak vytváříme jakýsi nekonečný vesmírný koberec bytí.

Nové představení je o nevyužitých možnostech té nejlepší technologie, kterou máme, což je naše tělo a jeho schopnosti. Spojení tance s živou hudbou je tisíce let staré a osvědčené právě proto, že tyto někdy až nadpřirozené schopnosti umožňuje. The Watcher je ten, kdo umí propojit své vlastní schopnosti a alespoň na chvíli dokáže uvidět sám sebe. Zároveň tak i všechny ostatní. Bez signálu, bez wi-fi a bez internetu.

Více informací na www.420people.org

420PEOPLE

Soubor současného tance 420PEOPLE, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonní předvolbu, založili Václav Kuneš a Nataša Novotná na přelomu roku 2007/2008 po návratu z  působení v  jednom z  nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla – Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance dala vzniknout značce 420PEOPLE, která v současné době působí na české i mezinárodní scéně již 10 let.

Soubor 420PEOPLE je spojením výjimečné interpretační úrovně, profesionality, promyšlené hravosti a  odvahy, se kterou přivádějí na jeviště svých představení slovník současného tance, improvizaci jako součást tvorby a netradiční dialog s divákem formou diskuzí a  dalších aktivit.

Desetileté fungování souboru přineslo v  roce 2017 změny ve vedení souboru. Kompletní umělecké vedení převzal choreograf, tanečník, nyní umělecký ředitel 420PEOPLE, Václav Kuneš.