Srí Lanka už zase hostí české surfaře. Jak si tam žijí?

Narozdíl od loňské zimy je letos Asie otevřená a je možné vycestovat do Thajska, na Bali nebo na báječnou Srí Lanku. Právě tam máme naše spolupracovníky Špáťu a Sísu, a tak jsme je požádali o informace přímo z místa dění. Přeči si, jak cesta na Srí Lanku probíhala, co je překvapilo, jaká omezení je na ostrově čekala a hlavně jestli už si sjeli svoji životní vlnu!

Jak proběhla cesta na Srí Lanku? Co jsi musel mít v rámci COVID opatření?

Cesta na Srí Lanku proběhla téměř podobně jako klasicky roky předtím. Když si člověk odmyslí roušky po celou dobu v letadle i na letišti a pár papírů navíc, nic se nezměnilo.Co jsme museli mít navíc, byl příjezdový zdravotní formulář, negativní PCR test a abychom nemuseli na místě do karantény, tak také dokončené očkování na Covid. Bez očkování bychom sem ani nejeli, trávit několik dní z dovolené na hotelu není moc lákavé.

surf-trip.cz

Foto: Surf-Trip.cz

Zaskočilo tě něco? Byly na cestě nenadálé komplikace?

Zaskočilo nás plné letadlo. Čekali jsme pohodlí a celé trojsedačky jen pro sebe. Místo toho nám hlavy padaly do uličky nebo na cizí rameno. Komplikace jsme zaregistrovali u lidí, kteří neměli nějaký z již zmiňovaných dokumentů.

Na jaký film jsi se v letadle kouknul?

Trochu jsem si připomněl písničky od Queenů a shlédl Bohemian Rhapsody. Byl taky pokus o nějaký detektivní film, ale ten jsem víceméně prospal.

Kolik lidí v letadle bylo a co sis dal za jídlo?

Jak jsem už říkal, první i druhý let byl skoro plný. Při druhém letu a přistání na Maledivách vystoupilo 80 % letadla, na Srí Lanku teda tolik lidí neletělo, i tak nás ale počet cestujících dost překvapil. Jídlo byla klasika, od všeho trochu. Objevila se vajíčka, sendvič s balkánským sýrem, kaše s přírodním kuřecím plátkem a dezerty, které nikdy nestály za to. Jo a taky pivo a pivo.

surf-trip.cz

Foto: Surf-Trip.cz

Jak je na See You house? Jsi tu už po několikáté, co se změnilo?

Dorazili jsme sem tuto sezónu mezi prvními, a tak si to užíváme. Jsme tu už po několikáté, takže už jsme vlastně téměř lokálové. Sea You House u Matary na jihu ostrova je pecka, skvělé místo pro setkání českých surfařů. Pamatujeme, kdy tu ještě byl starý dům a ten progres je famózní! Mají tu úplně všechno, dokonce i burgery a výbornou českou kávu. Mimo to se změnilo moje surfování, už to trochu i umím.

Vnímáš na Srí Lance COVID opatření? Jaká jsou? Jak moc ovlivňují tvou dovolenou?

Tady nosí všichni roušky všude a pořád. Ať už jdou sami po ulici, nebo jedou na kole. Takže se snažíme dodržovat toto jedno „omezení“ také. Před cestou na pláž je ale necháváme na pokoji. Žádná další omezení jsme zatím nezaregistrovali. Krámy, restaurace i stánky s ryží nebo s rýží jsou otevřené. Stejně tak liker store. Nemůžeme tedy říct, že by nás něco vyloženě omezovalo. Naopak, slunce svítí, vlny jsou a jídlo také.

Co plánuješ během pobytu? Nějaké výlety? Jde to?

Rozhodně plánujeme co nejvíc surfovat. Takže co nejdéle zůstat u vás v Sea You Housu. Jeden výlet v nedalekém okolí jsme už stihli a viděli sloní rodinku. Cestovat po ostrově se dá, víme, že se nedávno jeden pár vydal na pár dní do vnitrozemí do hor. To už máme odškrtnuto z předešlých let a určitě můžeme doporučit.

surf-trip.cz

Foto: Surf-Trip.cz

Sea You house od Surf-Trip.cz bude na Srí Lance otevřený až do března a, stejně jako v uplynulých letech, si můžeš objednat celý Surf-Trip balíček s lekcemi a výlety, nebo si jednoduše zerezervuj jen samostatné ubytování a další program, od jógy po surf a výlety, si dokoupíš na místě.
Tagy:   ,