“Každé období vyžaduje jinou péči o pleť. Základ je ale stále stejný,” říká dermatoložka k jarnímu restartu pleti

Po zimním útlumu přichází správný čas probudit pleť a nastolit optimální jarní rituály péče o pleť. Nedostatek slunce, přetopené místnosti a suchý vzduch a mráz, vykonaly své. Výsledkem bývá únava vepsaná ve tváři, dehydratace, nedostatek živin a charakteristická zašedlost. V každém ročním období je tedy třeba pleti dopřát jinou péči. Základní kombinace čištění, hydratace a ochrana, je ale stále stejná. Jak na jaře nadopovat pokožku svěžestí?

ODLEHČENÁ HYDRATACE

Zatímco chladné měsíce patřily hutným a vyživujícím krémům, jarní refresh volá po lehčí závlaze. “Nyní je ideální čas přejít ke krémům na bázi vody, které pleť nebudou zbytečně zatěžovat a příjemně ji osvěží,” říká MUDr. Hajnalka Méryová Faragó, dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud. Hydratovat pokožku je nezbytné, ať už jste majitelkou suché, smíšené, nebo naopak mastné pleti. Vyzrajete na nekomfortní pnutí i lesknoucí se film. S přibývajícím věkem pokožka produkuje méně mazu, objevují se suchá místa a nevzhledné šupinky, vrásky se stávají viditelnějšími. Hydratační přípravky zajistí vláhu a hebkost. Za účinného spojence lze označit kyselinu hyaluronovou, která váže vodu a působí proti volným radikálům.

Tip: Váháte mezi sérem a krémem? Sérum definuje mnohem hustší konzistence, nanáší se na oblast obličeje, krku, dekoltu a obsahuje více než 70 % aktivních látek. Pro rychlejší nástup účinku se doporučuje aplikovat v malém množství před denním či nočním krémem, nejlépe od stejné značky z totožné produktové řady.

Ať už zvolíte sérum nebo krém, volte přípravky s obsahem antioxidantů jako vitamín C, vitamín E, karotenoidy a jiné. Chrání pleť před volnými radikály a zpomalují proces stárnutí,” dodává MUDr. Hajnalka Méryová Faragó.

Pohlídejte si také pitný režim, neslazená pramenitá voda dokáže zázraky. Omezte konzumaci alkoholu (také jeho použití v kosmetice) a kofeinových nápojů, zbytečně vás okrádají o tekutiny.


Marionnaud pleťové sérum Biotherm (1799 Kč)

ZAMĚŘENO NA SLUNÍČKO

I přesto, že vrásky do určité míry souvisejí s genetickými predispozicemi, jejich výskyt usměrní zdravý životní styl. Nenechavým slunečním paprskům po zimní absenci světla s nadšením nastavujeme tvář v domnění, že nám to prospěje. Opak je však pravdou. Bez šetrné kosmetiky s ochranou SPF pokožka předčasně stárne, kontury obličeje uvadají vlivem snižující se elasticity, vrásky se prohlubují především na čele a kolem vnějšího koutku očí. Jedná se o proces tzv. fotostárnutí, související s výskytem pigmentových skvrn. Řešení pro ostré jarní paprsky nabízejí i make-upy s SPF. “Pleť dokonale připravíte na první sluneční paprsky také pravidelným peelingem tváře, kterou tím zbavíte odumřelých buněk a sjednotíte ji,” říká MUDr. Hajnalka Méryová Faragó z Marionnaud.

(PRO)ČIŠTĚNÍ JAKO PREVENCE

Pleť bez života si žádá speciální péči. Základ i nadále tkví v pravidelném čištění. Zbavit se nepotřebného zaslouží nejen šatník, ale především pokožka. Odumřelé buňky odstraní kvalitní peeling, produkt si vybírejte s ohledem na typ pleti a požadovaný výsledek. Krouživými pohyby pokožku jemně masírujte a směs se zrníčky důkladně opláchněte. Mastná pleť ocení použití detoxikační a čisticí masky s obsahem jílu, který absorbuje přebytečný maz a nahromaděné toxiny. Důkladné čištění může zapříčinit dehydrataci, nezapomeňte proto na nanesení oblíbené hydratační masky.

INVENTURA V KOSMETICE

Zkontrolujte stav beauty arzenálu v koupelně i v kosmetické taštičce. Vše, co nepoužíváte, pošlete dál, pozornost věnujte rovněž doporučenému datu spotřeby u daných výrobků. Všímejte si změny vůně, barvy i konzistence. Podezřelé lahvičky patří do koše. Štětce a houbičky na make-up udržujte v čistotě. Pravidelným mytím chráníte pleť před zástupem bakterií, kterým se na štětinách či v měkkém aplikátoru daří. Práci vám usnadní silikonové podložky, čisticí emulze nebo dezinfekční spreje.


Marionnaud čistící peeling IOMA (859 Kč)

www.marionnaud.cz

foto: Marionnaud
Tagy: