Nežný singl Icarus zpěvačky Giudi získal na klavírní malebnosti

Zpěvačka Giudi odhaluje svou neoklasickou symfonii. Klavírní verzi vdechl život vyhledávaný skladatel a klavírista Karel Havlíček. Ke skladbě vznikl velmi poutavý videoklip.

Před časem mě oslovila jedna francouzská rozhlasová stanice a požádala o jednoduchou akustickou verzi skladby Icarus do jednoho z jejích programů. Byl to impuls a dobrá záminka, abych oslovila úžasného Karla. Ten celou ideu pozvedl na další úroveň. Icarus je o zbavení se bolesti, která pramení z našich největších životních ztrát. Je to silná, ale zároveň křehká skladba. Výsledek nás oba chytl za srdce, proto jsme se rozhodli ji vydat jako společný singl a natočit k ní videoklip,” vysvětluje Giudi ke spolupráci s Karlem Havlíčkem.

Videoklip byl natočený na jeden záběr. Díky tomu byla nejvěrohodněji zachovaná autenticita a napětí skladby. Při one-take videoklipech musí být do detailu promyšlený každý pohyb kamery i účinkujících, každý detail scény a její nasvícení. Na první pohled jednoduchá ale zároveň ta nejtěžší filmařská disciplína,” vysvětluje Giudi. Art director Jakub RA a kameraman Kryštof Melka si s Giudi sedli po všech směrech a na tomto natáčení se jejich vzájemné souznění a cit pro detail jen potvrdil, navíc v přátelské a pozitivní atmosféře, kde vše funguje tak, jak má. Klip je dokonalým uměleckým zážitkem.

Italskou premiéru skladby Giudi živě představí v létě v národní televizi RaiDue. Z dalších zahraničních úspěchů zmiňme, že Giudi bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním showcase festivalu Ines. Ten představuje nejnadějnější evropské umělce hudebním profesionálům z celé Evropy. Giudi se se svou hudbou dostala do playlistů rádií v 60 zemích na pěti světových kontinentech (mezi ně patří například Velká Británie, Francie, Brazílie, Peru nebo Mongolsko). Singl Nobody byl mezi nejhranějšími skladbami roku 2020 na litevském národním radiu LRT Opus3.

Karel Havlíček je český hudebník a producent, který žije částečně v Los Angeles. Tam vytváří hudbu pro seriály a filmy, jeho posledním velkým projektem je hudba k celovečernímu filmu Carpe Noctem, celovečernímu dokumentu Lion Ark, nebo hudba k traileru nového filmu Batman, v jehož hlavní roli se objeví Robert Pattinson. Mezi jeho největší hudební projekty patří před nedávnem v Los Angeles vydané orchestrální album Spoken a znovuzrození jeho kapely Southpaw, která by se letos měla vrátit po jedenácti letech na scénu spolu s jejich novým albem. V Čechách je jeho hudba využitá v seriálech Terapie, Mamon (oceněný cenou Český lev), Vzteklina nebo Profesor T. V Americe obdržel cenu IMA za hudbu k filu Among The Shadows.

foto: Jakub Ra
Tagy: