Jonáš Čumrik alias Johny Machette spojil síly s GreenGo

Rapper, influencer a mediální konzultant Jonáš Čumrik známý jako Johny Machette se stal ambasadorem sdílených elektromobilů GreenGo. Cílem partnerství je šíření myšlenky ekologické elektromobility v Praze. Vozy GreenGo jsou sdílené, 100% elektrické, tiché a eco-friendly, což jsou hodnoty blízké především mladším generacím.

„Sdílené elektromobily jsou mi blízké, protože jsou šetrné k našemu životnímu prostředí,” říká osmadvacetiletý Jonáš Čumrik. „Nevypouštějí žádné zplodiny a jsou mnohem víc v pohybu, než soukromá auta, která jsou podle různých studií využívány pouze kolem pěti procent času. Znamená to, že většina aut devadesát pět procent svého života někde stojí a překáží. Jde o neudržitelné plýtvání s veřejným prostorem, který se dá využít lépe,” domnívá se český influencer.

Jonáš Čumrik se prosadil hudební tvorbou a během několika let vyrostl ve vyhledávaného experta na sociální sítě. Jeho služby konzultanta využívají velké mezinárodní korporace i malé nezávislé značky. Jen na Instagramu ho sleduje víc jak 186 tisíc fanoušků.

„Jonáš je pro nás ten pravý člověk, protože je akční, žije za tři, sdílenými elektromobily jezdí každý den a je přirozeným šiřitelem jejich předností,” říká Šimon Čapek z GreenGo. Jonáš si ke GreenGo našel cestu sám poté, co zjistil, že za taxi na schůzky nebo za sportem zaplatí i několik tisíc korun denně. „Tak dlouho jsem přemýšlel, jak to vyřešit, až jsem přešel na sdílená auta,” říká Jonáš, který kromě ekologie vnímá i další výhody sdílené ekonomiky. „Uživatelé GreenGo hodně ušetří tím, že si nemusí kupovat vlastní vůz, neplatí pojištění, servis, přezouvání pneumatik ani parkovací poplatky. O nic se nestarají a auto máme k dispozici vždy, kdy ho zrovna potřebuji,” říká.

Všechny vozy VW Up! z neustále rostoucí flotily GreenGo jsou elektromobily, a proto parkují v celé Praze zdarma s tím, že mohou libovolně zastavit na všech modrých i fialových zónách. Zájemce o jejich užívání se přihlásí do mobilní aplikace, v ní nalezne nejbližší vůz a ten si odemkne prostřednictvím unikátního kódu ve svém telefonu. Podle vlastního uvážení hradí za ujeté minuty nebo si auto pronajme na 24 hodin. Vzhledem k tomu, že platí jen auto, a ne řidiče, jízda ho vyjde asi o 40 % levněji než v běžném taxi. Všechny vozy jsou pravidelně dobíjeny a dezinfikovány. V současnosti jich je v Praze téměř 200.

„Vnímám, že celá sdílená ekonomika je na vzestupu, a to mi dělá radost. Kromě toho mám docela problém s podélným parkování, a s těmito miniauty jsem to zatím vždycky zvládl úplně v pohodě,” směje se Jonáš.

Více o sdílených elektromobilech GreenGo na www.greengo.com.

foto: GreenGo Praha
Tagy: