Skandinávská kosmetika testovaná na kamarádech

Kosmetika je jen pro holky? Chlapi žádnou péči nepotřebují? Možná si to kdysi myslel i bývalý voják NATO Marius Kristiansen. Po výpravě do Afriky, kde byl vystaven extrémnímu slunci, stresu i nedostatku spánku, hledal krém, který by mu přinesl úlevu. Nenašel ovšem nic, co by nebylo příliš růžové, voňavé nebo vyloženě ženské. Spojil se proto s designérem Castilñano Simoonsem a společně stvořili značku Bad Norwegian. A jsou to sympaťáci ve všech ohledech. „Netestujeme na zvířatech, ale na svých kamarádech,“ prohlašují.

Vlastně je s podivem, že váš muž ještě značce Bad Norwegian nepropadl. Na první pohled je totiž vidět, že tuhle kosmetiku stvořili muži pro sebe. Chtějí efekt, funkčnost, a hlavně žádné zbytečnosti. Design je proto minimalistický, jen černé obaly s jednoduchým bílým logem. Jako by jejich strohost odkazovala k tomu, co je podstatné – k obsahu.

První zásada, na které se zakladatelé Bad Norwegian shodli? „Řekli jsme si, že nikdy nepoužijeme v našich produktech nic, co by mohlo škodit člověku nebo životnímu prostředí. Nikdy.“ Proto sestavili černou listinu přísad, které v jejich produktech zaručeně nenajdete. Patří mezi ně alkohol, parabeny, silikony, hliník, barviva, minerální olej (ten je z ropy!) a látky ovlivňující hormony. Neobvyklé je také to, že produkty nejsou parfémované. Díky tomu může každý používat svou oblíbenou vůni, s Bad Norwegian se rozhodně tlouct nebude.

Ingredience, které pokožce prokazatelně pomáhají, jsou v produktech naopak zastoupeny hojně. Značka je zcela veganská, všechny výrobky vznikají z přírodních složek a jsou vyvíjeny ve spolupráci s nejlepšími skandinávskými dermatology. Značka Bad Norwegian tak vyznává hodnoty, spojované obvykle s Norskem: integritu, poctivost a kvalitu. A k tomu všemu přidává rošťácký úsměv.

Sečteno a podtrženo: Představme českým pánům kosmetiku, která jim nevezme nic z jejich mužnosti, naopak ji podtrhne. Kosmetika Bad Norwegian na poličce v koupelně ukazuje na moderně smýšlejícího muže, který chce jen to nejlepší – pro sebe i pro tenhle svět.

Pro fajnšmekry

Čím nahradit parabeny? 

V Bad Norwegian se striktně vyhýbají parabenům, které se obvykle používají jako konzervanty. Volí mnohem elegantnější řešení. Speciální obal s dávkovačem zabraňuje přístupu vzduchu a množení bakterií v krému, pro ještě delší trvanlivost výrobků se pak využívá šetrný fenoxyethanol.

Produkty Bad Norwegian jsou k dostání výhradně v prodejnách Marionnaud.