Nejen plavky! Česká značka PLOVE se rozrůstá

Módní návrhářka Pavlína Miklasová představuje toto léto nové střihy a barvy plavek své značky PLOVE a už třetím rokem dokazuje, že i v zemi bez moře může vzniknout značka zaměřená čistě na design plavek. PLOVE se navíc tuto sezónu rozrůstá a přichází s dalším produktem, který neodmyslitelně patří k létu ve městě i mimo něj – sandály! Stejně jako plavky jsou i sandály PLOVE výsledkem spojení chytrého designu a unikátní estetiky a nepřekvapí, že sdílejí i stejný materiál, kterým je plavkovina. Za novinkou PLOVE stojí nejen Pavlína Miklasová, ale i designérka obuvi Barbora Veselá.

PLOVE se v lokálních designérských vodách pohybuje už od roku 2015. Pavlína Miklasová ho založila jako svůj školní projekt během studia pod vedením Liběny Rochové v ateliéru designu a obuvi na pražské UMPRUM. Od té doby sklízí její tvorba úspěchy na mezinárodních výstavách a prestižní nominace, včetně letošní na módního designéra v cenách Czech Grand Design 2017.

Jako jedna z mála módních návrhářů se věnuje ryze autorským českým plavkám a nebojí se experimentovat jak s tvary, tak s materiály. „Zaměřuji se nejen na to, co plavky jsou, ale hlavně co mohou být. Kromě formy je pro mne zásadní i ekologický materiál. V kolekcích používám kromě běžné plav koviny a zbytkových materiálů také unikátní látku tvořenou z 80 % recyklovaným polyamidovým vláknem,“ vysvětluje Pavlína Miklasová. PLOVE je synonymem čistých linií, precizního zpracování a hravých výrazných barev od zlaté přes sytě růžovou po kobaltově modrou. Letos doplní stálou nabídku plavek několik novinek. Poprvé se představí dvojdílný model ideální na opalování anebo například černé plavky. Barvy ale v nabídce zůstávají a nově jsou modely k dostání v žluté, tmavě modré či pomněnkové barvě.

Letos PLOVE přivítalo ještě jednu velkou novinku! Plavky doplnily sandály, na kterých s Pavlínou Miklasovou spolupracuje Barbora Veselá, designérka obuvi a absolventka London College of Fashion. Prototyp byl představen už v rámci Designbloku 2016, ale až letos se z osobitých sandálů stává plnohodnotná součást PLOVE. S plavkami je spojuje nejen stejná barevná škála, ale také materiál. Svrchní část je z plavkoviny, díky které jsou sandály lehké, extrémně pohodlné a přizpůsobí se každé noze. Důvtipně je vyřešené i zapínání. Do sandálů noha jednoduše vpluje otvorem vytvořeným přímo ve svršku boty. Sandály jsou vyráběny výhradně v ČR a do poloviny května je možné podpořit výrobu této nové kolekce v kampani na Hithit. http://bit.ly/plove_na_hithitu

Plavky a sandály PLOVE jsou k dostání v obchodu Koncept Story, Řezáčovo náměstí 2, Praha 7. Sandály je možné od 15. dubna do 15. května podpořit na Hithit.
Tagy:   ,