Jóga, cestování a setkání s domorodci na Bali

Cestování za jógou je hitem posledních let. A přestože ostrov Bali není zrovna její kolébkou, mají zde jógové pobyty zvláštní, autentické kouzlo.

Organizátorů a cestovních kanceláří, které jógové balíčky na tomto ostrově organizují je celá řada, málokteré ale nabízí jak lekce českých, tak místní balijských instruktorů a k tomu možnost každodenního setkání s místními obyvateli. Díky velkému štěstí, kterým bylo setkání s nejspíše dvaadvacetiletým Balijcem Trišnou (data narození nejsou na Bali až tak podstatná), se to povedlo české cestovní kanceláři surf-trip.cz, která letos pořádá už několikátý pobyt, a to v květnu a říjnu.

Oblast ostrova, kde se pobyty odehrávají, se jmenuje Canggu. Kloubí se v ní místní kultura s kulturou západní, místo na cvičení – Yoga Shala – leží uprostřed rýžových polí, po ránu zde voní budhistické obětiny a večer slunce zapadá přímo do oceánu. Hlavní náplní pobytu je jóga inspirovaná ashtangou. Čím dále na Východ se pohybujeme, tím méně je znatelné západní dělení jednotlivých stylů a směrů jógy a tím více platí rčení „co jógový učitel, to jiná jóga“.

Hlavní náplní dvanáctidenních pobytů je jóga s českým lektorem, doplněná lekcemi místní jógové cvičitelky. Ve volném čase jsou připraveny výlety po méně známých plážích, návštěvy duchovně významných míst, lekce surfingu, rafting na divoké řece, šnorchlováni, přednášky, masáže a setkání s místními obyvateli, včetně rodiny a přátel pravé ruky organizátorů, sympatického Trišny. Na začátku pobytu chce člověk vidět a stihnout úplně vše. Ke konci mu dochází, že nejvíc toho stejně načerpá ve chvíli, kdy odloží smartphone, sedne si na jedno místo, pozoruje život kolem sebe a naslouchá svému nitru, dešti bubnujícímu na bambusové střechy a nikdy neutichajícímu oceánu.

Na nejen jógový zážitek se můžete přihlásit na surf-trip.cz.
Tagy: