Ben Cristovao má svůj Program na léto!

S odstupem pouhých několika dní přichází Ben Cristovao opět s novým songem. Osobní zpověď z minulého týdne zformovaná v songu Poslední, která brzy dosáhne milionu shlédnutí, střídá zbrusu nový Program. Hitovka reflektující aktuální hudební trendy je z dílny The Glowsticks a bere si za cíl poukázat, že reálný svět stojí za pozornost a nejdůležitější je to, co se děje v něm, nikoliv na displeji mobilního telefonu.

Žít život naplno s přáteli a doopravdy! To je v dnešní době ne tak samozřejmá věc, donuťte se ale alespoň na chvíli odložit telefony a jiná mobilní zařízení. Stejně tak, jako parta lidí v novém videoklipu Bena Cristovao.

Divoká párty pod širým nebem, krasojízda ve starém Trabantu, Ladě nebo Mercedesu a promyšlený styling od současných českých návrhářů dělají z klipu nabitý mix emocí s nádechem osmdesátek. Z jeho atmosféry překypuje skvělá nálada, kterou natáčení provázelo. Lokace byly vybírány rozmanitě a nechybí mezi nimi i staré vrakoviště ležící na okraji Prahy. Režie se ujal opět Tomáš Kasal, který je s Benem už dobře sehranou dvojicí (viz klipy Molly, Penny, Pure Girl). Do hlavní role obsadil Tomáš talentovanou tatérku Duhovku, pro kterou byla role ve videoklipu úplně novou zkušeností.

Je jedno co děláte, ale dělejte to naživo. I tak se dá přeložit poslání textu písně, který naráží na problém současné společnosti, kterým je stále rostoucí míra závislosti na moderních informačních technologiích – netolismu.

Netolismus je jednou z chorob 21. století. Závislost na virtuálních drogách (především mobilních telefonech a internetu) je všude kolem nás a není mezi námi snad nikdo, kdo by tenhle problém nevnímal. Ben se v songu písně nepouští do žádného vážného mentorství, téma podává s lehkostí sobě vlastní, vždyť i on sám tráví na sociálních sítích nemalou část svého dne.

Ben Cristovao je již několik let jednou z hlavních postav projektu Seznam se bezpečně a netolismus je jednou z nových “disciplín”, který se společně s Martinem Kožíškem z projektu začali věnovat. V nadsázce se pak formou besed na více jak stovce škol, snaží dětem předat poselství, že plnohodnotný život začíná tam, kde se vybije baterka telefonu.

Videoklip bude mít premiéru ve čtvrtek 29.6. brzy ráno, nejdříve na internetové televizi Stream.cz, posléze ho najdete na Benově Youtube kanále.

Nové EP Bena s názvem Poslední vyjde také zítra 29.6. Ve spolupráci se společností Zoot.cz připravil Ben unikátní design triček, která budou obsahovat QR kód, jenž navede na stažení alba ve formátu MP3. V den vydání bude obsahovat dvě již zmíněné písně (Program a Poslední), každý následující týden bude zveřejněna skladba další, celkem jich bude 5. Přední stranu trika obsahuje kresbu Racek v moři, kterou ručně namaloval přímo Ben Cristovao.

www.seznamsebezpecne.cz
http://www.bennycristo.com/
Tagy: