Mydy Rabycad pokřtí nové album M.Y.D.Y. v Lucerna Music Baru

Kapela Mydy Rabycad nedávno vydala své třetí album M.Y.D.Y., které vznikalo v prestižních berlínských Red Bull Studios. Na první pohled by se mohlo zdát, že kapela vykročila směrem k mainstream popu. Vzápětí vás ale vyvede z omylu zvukem temných berlínských klubů za svítání.

 „Nebáli jsme se toho! Na tanečním parketu to je nášlapnější než mina,“ říká energická zrzka, zpěvačka Žofie Dařbujánová.

Po fanouškovské hysterii v Jižní Koreji, úspěšných koncertech v USA i show na festivalu všech festivalů Glastonbury teď Mydy Rabycad zbořili poslední žánrové bariéry. Deska M.Y.D.Y. jde kapele pod kůži. Vyrovnává se na něm s “dospělým” světem. Hravý obal s domečkem pro (posedlé) panenky a panáčky podtrhuje jejich sen zůstat navždy ve světě dětském. Vytvořila ho fotografka Alžběta Jungrová společně s grafikem Pavlem Fuksou.

Novinku Mydy Rabycad pokřtí 9. listopadu ve 20.00 hod.v pražském Lucerna Music Baru. Těšte se na show připravenou exkluzivně pro tour k novému albu.Předskokanem bude výtečná kapela Noisy Pots, mísící originálním způsobem elektroniku se zvuky barelů, hrnců, rendlíků a jiného domácího vybavení.

Vstupenky jsou k dispozici zde.

Jedenáct nových tracků desky M.Y.D.Y. stačí k tomu, aby kapela nechala posluchače zapomenout na electroswingové večírky. Ne, že by Mydy Rabycad ztratili chuť tancovat. Naopak. Pilotní singl Just Dance k tanci doslova vyzývá. Jediným pravidlem pro Mydy Rabycad se ale evidentně stalo zapomenout na všechna pravidla. Další skladby spojují zpěvné melodie s tanečními beaty a nekompromisními syntezátory. Swingové kořeny kapela nezapřela, ale jsou slyšet jen v detailech. „Chci, aby posluchači při poslechu naší hudby cítili stejnou energii naživo i z nahrávek. Na M.Y.D.Y. jsme pro to udělali maximum,“ dodává Žofie, která se při koncertech dostává do jiné dimenze.

Nálada alba koresponduje se svěžími prostory berlínských Red Bull Music Studios, do kterých se pražská parta na několik dní zavřela a přenesla tak na nosiče zvuk současné hudby.  Na výsledku se podepsal producent Tomáš Konůpka a řada hostů.

M.Y.D.Y. vyšlo 27. října na iTunes, Deezeru, Spotify i dalších digitálních platformách a a na CD u Indies.eu. Připravuje se i limitovaná vinylová edice.