Skateboardisti se utkají v jedné z nejstrmějších ulic Prahy

V sobotu 22. července se jedna z nejprudších ulic v Praze promění na sjezd plný extrémních překážek. Unikátní závod přinese kombinaci sjezdu a street skateboardingu. Maxim Habanec na akci pozval dvacet skateboardistů z celého světa. Trať povede Kostelní ulicí od Technického muzea na Letné k nábřeží kapitána Jaroše.

V závodu se hodnotí rychlost, originalita a kreativita, s jakou jezdci využijí překážky. Pro všechny platí jediné pravidlo: během jízdy se nesmí sundat noha z desky. „Znamená to, že brzdit se nesmí podrážkou, ale jenom smykem. Kdo spadne, může pokračovat, ale vzhledem ke ztrátě času nejspíš nebude mít velkou šanci na úspěch. Jezdci za triky získají hodnocení od 0 do 100 bodů, od nichž se odečte dosažený čas. V celkovém výsledku se tedy vyváženě odrazí rychlost jízdy i provedení triků,” vysvětluje Maxim Habanec.

„Když jsem minulý rok točil videa různě po světě a sjížděl nejprudší ulice světa, říkal jsem si, že kombinace nebezpečného sjezdu a překážek by byla extrémně zajímavá jak pro jezdce, tak pro diváky,“ přibližuje Maxim Habanec, co ho vedlo k vytvoření nového konceptu skateboardového závodu, který nemá ve světě obdobu.

Maxim Habanec poses for a portrait in Prague, Czech Republic on June 28, 2023.

Foto: Red Bull

Jak se bude závodit

Během kvalifikace dostane každý účastník dva pokusy, aby předvedl svůj nejlepší sjezd. Nejlepší osmička postoupí do finálových kol, kde se o další postup utkají vždy dva jezdci proti sobě. Na konci zůstanou dva nejlepší, kteří se poperou o titul ve finálových jízdách.

Světová špička na startu

Na start se postaví dvacet hvězdných jmen skateboardingu. „Bude tu třeba nizozemský streetový šampion z roku 2020 Douwe Macare nebo Angelo Caro, loňský vítěz a letošní bronzový z Mystic Cupu. Účast dále přislíbili jihoafričan Brandon Valjalo nebo Danny Leon, kterého si české publikum pamatuje z Mystic Cupu. Chybět nebudou ani přední jména z Česka a Slovenska,” říká Maxim Habanec.

Red Bull Steep Street

22. července, Kostelní ulice, Praha 7
14:00 – začátek akce
14:00 – oficiální tréninky
16:00 – kvalifikace
17:30 – TOP 8
19:00 – drink and chill

Foto: Red Bull