Vesmírná stanice, výjimečná audiovizuální podívaná, Wilkinson i další hvězdy drum & bass. Tak vypadal Let It Roll Winter 2023

Poslední únorový víkend se po tříleté pauze uskutečnila největší tuzemská drum & bassová halová akce Let It Roll Winter 2023. Festival se poprvé v historii odehrál v prostorách PVA EXPO PRAHA v Letňanech, které se proměnily do podoby unikátní vesmírné stanice na neznámé planetě. Během páteční a sobotní noci se návštěvníkům představilo 19 zahraničních a 9 tuzemských umělců, patřících mezi naprostou špičku současné drum & bassové scény. Mezi hlavní taháky patřili britští hitmakeři Wilkinson a Dimension. Hudební zážitek tradičně umocňovala speciální do posledního detailu promyšlená audiovizuální show.

Foto: Matúš Šafranka art

Dva dny plné hudby a zajímavé podívané ukázaly, že Let It Roll je v drum & bassovém hudebním světě opravdu jedinečnou událostí. Návštěvníci se během víkendu stali svědky premiéry zbrusu nového obřího festivalového pódia, které znázorňovalo vesmírnou stanici na neznámé planetě, jež byla ústředním dějištěm letošního festivalového příběhu.

V pátek před jedenáctou hodinou večer se prostor pod pódiem zaplnil do posledního místa při tradiční Opening Show, jež odvyprávěla další díl festivalového příběhu o putování robotí civilizace vesmírem. Fanoušky tanečního drum & bassu pak potěšili Wilkinson, Delta Heavy, Metrik, trio Black Sun Empire, Alcemist a Monrroe, ukrajinsko-ruské trio Teddy Killerz nebo domácí vycházející hvězda Magenta. Ve společných vystoupeních se pak představili i domácí DJs Akira a Bifidus Aktif i N:Force a X.Morph.

Foto: Matúš Šafranka art

V sobotu vystoupili mimo jiné britští producenti Dimension, A.M.C, Culture Shock, duo Technimatic, The Upbeats a Agressor Bunx či britský MC Coppa. Svou unikátní futuristickou tvorbu odprezentovali také německo-švýcarské duo QZB a přední český producent Rido. Sestavu sobotního večera doplnil také společný set Beast:Jane a Fallen Gemini nebo další z místních talentovaných producentů Symplex.

V létě se fanoušci drum & bass můžou těšit na tradiční open- air verzi festivalu. Let It Roll 2023 se uskuteční v termínu 3.- 5. srpna na letišti v Milovicích. Vstupenky a všechny informace o festivalu jsou dostupné na oficiálních webových stránkách www.letitroll.cz.
Tagy: