Status Praesents přesedlali na češtinu. Klipem ohlašují novou desku.

Volba češtiny byla tématem, kterým se kapela zabývala zhruba rok, než se členové finálně rozhodli, že jde o správnou volbu. “Při jednom tour v roce 2016 jsme dostali nápad, zkusit udělat českou desku. Za 20 let jsme udělali česky jen dva songy a nás si hraní s jazykem a češtinou vlastně moc baví.

Shodnout se na tom se všema v kapele nebylo jednoduchý, protože hrát vostrej rocknroll v češtině je skoro jako hrát klasickej rocknroll v japonštině. Navíc ti čeština vůbec nic neodpustí, na rozdíl od češtiny,” vysvětluje k procesu schvalování uvnitř kapely kytarista Tomáš Vlček.

Nakonec to celé dopadlo ve prospěch češtiny, a je to určitě dobře, což je i na albu slyšet. Kromě češtiny je na desce specifický i počet lidí, kteří se na albu podíleli. “Během tvorby se nám vyměnili kytaristi, za Jindru nám přišel pomoct Patrik, a tak oba měli možnost do tvorby značně přispět,“ dodává Tomáš Vlček. Deska je netradiční i co se týče žánrů a použitých nástrojů, pro fanoušky Status Praesents bude určitě trochu i trochu překvapením.

Prvním singlem z ní je už zmíněný singl Atrum, který právě teď představují společně s videoklipem. Ten natočilo studio FX Studio v čele s Lubošem Novotným z kapely (Plan to Kill). Nová deska vyjde po pěti letech od předchozí El CripleBro.

Nejbližší koncerty:
16. 3. Pec pod Sněžkou – Klondike (+ Konfront)
13. 4. Pardubice – Ponorka (+ Streetmachine, Fourth Face)
20. 4. Litvínov – Litvinoff BD (+ Konfront)
28. 4. Benátky nad Jizerou
19. 5. České Budějovice – Crossfest 2018
26. 5. Děčín – Garage (+ A New Chapter)
13. 7. Jablonec nad Nisou – JBX 4x Revelations
14. 7. Velké Meziříčí – FajtFest
10. 8. Benátky nad Jizerou – Loděnice (+ Krucipüsk)
1. 9. Lomnice nad Popelkou – Závírák  Mezivrchy