Buďte nejrychlejší v pit stopu a vyhrajte lístky na F1

Jak rychle dokážete se třemi kamarády vyměnit přední kola monopostu Formule 1? Do Česka přichází Red Bull Pit Stop Challenge Live a s ní i jedinečný zážitek, během kterého máte příležitost otestovat šikovnost svých rukou a také vyhrát lístky na závody Formule 1.

Během závodů F1 se o zastávku v boxech stará až dvacetičlenná posádka vyškolených mechaniků. Tři mají na starost každé kolo, dva zvedají monopost a zbytek řeší další detaily, které je třeba doladit. To všechno tým absolvuje i více než tisíckrát za sezónu, úkony má tak dobře naučené, že je to pro něj přirozené tak, jako je tanec přirozený pro baletní soubor. Jakékoliv zdržení či chybička v rámci rutiny může tým stát pódium nebo body.

Pro všechny fanoušky královské disciplíny motorsportu přináší Red Bull Pit Stop Challenge Live šanci být F1 blíž, než si kdy mohli pomyslet. Díky ní si totiž budete moci „sáhnout holýma rukama“ na monopost F1 a vyzkoušet, jaké to je vyměnit skutečná kola na reálném šasí formule o váze 880 kg. A to všechno s nástroji, které používají mechanici v týmu Red Bull Racing Honda.

Vyhrává nejrychlejší

Red Bull Pit Stop Challenge Live navštíví několik míst po celé České republice. Abyste se mohli zúčastnit, musíte vytvořit čtyřčlenný tým a přihlásit se na zvolený termín v rámci jedné ze zastávek. Vaším úkolem bude v co nejkratším čase vyměnit přední pneumatiky monopostu F1. Čas hraje hlavní roli. Ze tří pokusů se vám počítá ten nejrychlejší a ten určí, na kterém místě se umístíte v konečné tabulce. Kompletní pravidla a podmínky soutěže najdete na stránce redbull.cz/pitstop.

O co se hraje?

Tři nejrychlejší týmy na každé zastávce získají mechandising Red Bull Racing Honda včetně zásoby energie. Celkově ten nejlepší pak obdrží lístky na zájezd na Velkou cenu Formule 1 pro všechny členy týmu.

Termíny a místa

19. června 12:00–20:00: Cargo Gallery, Praha

20. června 12:00–20:00: Autoklub ČR, Praha

3.–4. července 16:00–23:00: Potštejn

11. července 12:00–20:00: Výstaviště, Brno

16.–17. července 12:00–20:00: Riegerovy Sady, Praha

18. července 12:00–20:00: Jihočeská univerzita, České Budějovice

Ovládněte online soutěž

Nemůžete se z nějakého důvodu dostavit na jednu z výše uvedených akcí, a přesto byste si chtěli vyzkoušet svou zručnost při výměně kol u monopostu a vyhrát? Zkuste online hru Red Bull Pit Stop Challenge. K tomu, abyste se dostali na pomyslný trůn v žebříčku, vám stačí rychlé, hbité prsty a přesnost. To všechno se počítá. První v pořadí vyhraje lístky na Velkou cenu Itálie pro 2 osoby včetně ubytování, stravy a vstupu do Paddock Club Red Bull Racing Honda. Více info na redbull.cz/pitstop.

foto: Red Bull Content Pool