Podívejte se na neskutečné fotky oceánského života od karlovarského rodáka

Za své fotografie sbírá ocenění po celém světě. Jen málokdo přitom tuší, že fotograf George Karbus pochází z Karlových Varů. V roce 2004 se ale stalo jeho novým domovem západní pobřeží Irska. V obřích vlnách Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život.

Inspirován delfíním kamarádem se vydal i s rodinou na cesty po světových oceánech, kde se setkal tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy i obřími keporkaky jižního Pacifiku a zachytil je na fotografiích, které fascinují svět. Ať už fotografuje velryby, potápěče, surfaře nebo příboj, tříštící se o přístavní molo, jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží v jeho snímcích.

„Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou,“ popisuje svůj vztah k fotografii George Karbus.

O kvalitě Georgovy práce vypovídá nejen velký zájem médií a fanoušků na sociálních sítích, ale také řada trofejí z nejprestižnějších fotografických soutěží světa, jakými jsou Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year nebo Red Bull Illume.

Bez povšimnutí jej nenechávají ani významné společnosti – fotografického umu George Karbuse pravidelně využívají značky jako Nikon, BBC, SanDisk, Red Bull nebo Suunto.

Jeho díla byla vystavována ve světových galeriích ve Washingtonu, Hong Kongu, Londýně a Japonsku a pravidelně publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography. George se také pyšní oficiálním titulem Nikon Ambassador, který získal před několika dny.

Foto: © George Karbus / Nikon
Tagy: