Festival Letní Letná přesouvá 17. ročník na rok 2021

“Nepíše se mi to lehko, ale letošní ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ se neuskuteční. Důvody asi není třeba vysvětlovat, na vině jsou koronavirová opatření,” oznamuje ředitel přehlídky Jiří Turek přesunutí 17. ročníku na příští rok.

Oblíbená akce, která už 16 let patří na prázdninovou mapu pražských akcí, si dává na rok nucenou přestávku jako většina podobných velkých, mezinárodních festivalů. S přesunutím organizátoři čekali do poslední chvíle. Doufali, že vláda přijde s řešením, jak budou moci pořadatelé akce pro mnoho tisíc lidí uskutečnit. Nyní už je bohužel jasné, že se tak nestane.

“Připravovali jsme pro vás program velmi intenzivně, s mnoha výjimečnými projekty a strašně se těšili, jak strávíme opět společně a s úsměvy na tvářích konec léta. Byl bych rád, kdybychom si ten úsměv a optimismus uvnitř i navenek zachovali až do roku příštího. Potřebujeme ho,” říká Jiří Turek.

Zapište si, prosím, do kalendářů termín 12. – 31. srpna 2021. V Letenských sadech v Praze se, doufejme, uskuteční 17. ročník Letní Letné. Se vší parádou a se všemi hvězdami. “Budeme potřebovat i vaši pomoc, vstřícnost a pochopení. Od vás diváků, od našich partnerů, spolupracovníků i institucí. Potřebujeme tým udržet pohromadě a dál kontinuálně pracovat. Některé projekty se připravují i dva roky dopředu, navazují na další pořadatele jiných festivalů, termíny a cesty. Nelze jen tak zastavit práci a začít znovu až za rok. A věřte nám, děláme vše pro to, abyste se stále měli na co těšit. Nový cirkus vám vonět nepřestane,” obrací se ředitel festivalu Jiří Turek na veřejnost.

Mnoho lidí už si zakoupilo vstupenky na představení nebo  příměstský tábor pro děti Letní Letňák. Organizátoři je ujišťují, že o peníze nepřijdou, všechny zákazníky budou v nejbližších dnech kontaktovat. O všech procesech a mechanismech budou pořadatelé včas informovat na stránkách www.letniletna.cz a na Facebooku a Instagramu.

“Přeji všem, ať jste zdraví, stále pozitivně naladění a co nejrychleji nám to uteče k zahájení LETNÍ LETNÉ 2021,” vzkazuje za celý tým Jiří Turek.

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná pořádá Společnost Gaspard. za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 7. Generálním partnerem festivalu je Komerční banka. Letní Letná je čestný držitel značky EFFE a je členem sítí Česká asociace festivalů, Circostrada a Face Europe.