Livigno patří mezi TOP 3 evropské lyžařské destinace

Jednička mezi italskými rezorty a třetí v Evropě. Livigno se zařadilo mezi špičku světových lyžařských středisek, kde strávit aktivní zimní dovolenou.

Cestovatelé z celého světa vybrali Livigno jako třetí nejlepší ski areál v Evropě. O umístění mezi elitou soutěžilo se středisky Alpi d’Huez, Avoriaz, Saalbach Hinterglemm, Val Thorens, Ischgl-Engadin, Chamonix Mont Blanc, La Plagne, Kitzbühel, Valloire, Montgenevre, Sölden, Äre, St Sorlin d’Arves, Contamines Montjoie, Gstaad, Skiwelt Wilder Kaiser, Le Grand Bornand, Val Gardena a Crans Montana.

Hlasování proběhlo online na: www.europeanbestdestinations.com.

Soutěž vyhlásila organizace European Best Destination a spolupracovala na ní s více než 300 evropskými turistickými centry, médii i odborníky v oblasti turistického ruchu. „Jsme velice hrdí, že naše středisko je jedno z nejlepších v Evropě. Je to dáno především poskytovaným servisem, který vylepšujeme každou sezónu, a zaměřením se na zvyšování mezinárodních standardů poskytovaných služeb. Naši návštěvníci si cení nabídky freeridu a především konceptu aktivního trávení zimní dovolené, za nímž stojí roky práce,” říká  Luca Moretti, členka Turistické komise Livigna.

Zahájení sezóny se skipassem zdarma

Zimní sezóna v Livignu bude oficiálně zahájena 1. prosince, ale díky vydatnému sněžení se na některých sjezdovkách lyžuje již od 18. listopadu. Běžecké tratě jsou dokonce upraveny od poloviny října a 2. prosince budou hostit La Sgambedu, mezinárodní závod v běhu na lyžích zařazený do okruhu Visma Ski Classics.

Vánoční atmosféru v Livignu si od 2. do 23. prosince můžete zpříjemnit získáním skipassů zdarma, pokud si zarezervujete 4 noci v partnerském hotelu či 7 nocí v partnerském apartmánu. Stejná nabídka poběží i na jaře od 7. 4. do 1. 5. Podrobné informace nově i v češtině naleznete na webové stránce www.livigno.eu.
Tagy: