Cocotte Minute začínají singlem Řeka psát novou éru

Po úspěšné festivalové sezóně přichází Cocotte Minute s horkou novinkou. Řeka je první ochutnávkou z připravovaného triptychu Zllá láska, který vyjde na podzim v roce 2023.

“Zásadně jsme změnili způsob skládání, produkce i našeho hudebního přístupu. Je čas se posunout dál. Je to náš novej regulérní video singl po skoro třech letech. Mezitím se změnil celej svět. Režisér klipu říkal, že je to fresh! Tak snad nekecal,” říká frontman Zeller.

Formace v tomto roce obměnila post bubeníka a za bicí usedl Martin Švec (ex Plexis). Cocotte Minute nikdy nestáli na místě, ale ani se nikdy nevezli na trendových vlnách. Jsou svébytní, originální a vždy jednou nohou na odchodu z jakékoliv škatulky.

Pod písní je tradičně podepsáno autorské duo Zeller (text) a Czendál (hudba). „CM je pro mě neuvěřitelně inspirativní prostředí. Vždy se v něm dá najít cesta dál, nestát na místě a posouvat vlastní skladatelské i lidské limity. Řeka je další výrazný krok dopředu a osobně mi svou uměleckou aurou připomíná Czeko, které naši cestu nadefinovalo,“ dodává svorně Czendál.

Klip točil opět Jakub Mahdal, který se právem řadí mezi aktuální klipové top režiséry. Ujal se kamery, střihu i režie. Jedná se o třetí klip s ním. Výrazný vizuál díla dostal navíc díky přítomnosti tanečnice Anny Šitnerové nový rozměr. A jak sám komentuje netradiční zážitek: “Cocotte Minute poslouchám od svých patnácti let a Řeka mě překvapila moderní hudební produkcí, která kapele strašně sedla. Jsem rád, že mě znovu oslovili na natočení klipu, který jsme postavili na ledkovém vizuálu naprogramovaném do rytmu songu. Druhá linie klipu se natáčela pod vodou, což je vždycky zážitek srovnatelný s natáčení na film, protože nikdy nevíte, co jste vlastně natočili, protože se celou dobu snažíte neutopit.”