5 tipů na stylová místa pro koupání v přírodě

Vyměňte přeplněné bazény a chlorovanou vodu za romantická přírodní koupaliště v malebné krajině. V Česku najdete desítky zatopených lomů i jezer. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější přístupná místa na koupání v objetí přírody.

Lom u Mariánského mlýna, Mikulov

Na tomto místě střídá krása nádheru a ne nadarmo se mu přezdívá malý Jadran. Lom s tyrkysovou vodou se mezi vinicemi třpytí jako drahokam a připomíná chorvatskou krajinu. Najdete ho na Pálavě, kousek za Svatým kopečkem u obce Mikulov. Středem celého lomu se táhne nevytěžený pás vápence, díky kterému můžete přejít na druhou stranu namočení jen po kolena.

Lom Borek, Chotěboř

Křišťálově průhledná voda vás oslní kousek od Chotěboře. Zatopený hadcový lom Borek se rozpíná na dvou hektarech. Čistá voda a magické hlubiny jsou lákadlem nejen pro plavce, ale také potápěče. Vstup do vody je možný pouze v jednom místě – směrem od polní cesty.

Tip: Ať už sháníte pánské plavky, nebo potápěčské ploutve, na Mall.cz seženete výbavu na koupání i na poslední chvíli.

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Nedaleko Mělníka najdete v objetí pískovcových skal krásné přírodní koupaliště s písčitým dnem i plážemi. Voda zde sice bývá studenější, zato je čistá po celou sezonu. Nechybí tu ani občerstvení z Rybářské bašty nebo spousta turistických tras, které jsou ideální na malý výlet po malebném Kokořínsku.

Kurovický lom, Kroměříž

Téměř 150 let se tady těžil vápenec, dnes je zatopený lom přírodní památkou a domovem rozličných druhů rostlin, ptáků i vodomila černého, největšího vodního brouka na světě. Koupání v mléčně modré vodě si tu proto užijí hlavně milovníci přírody. Vstup je zde zpoplatněn. Počítejte však s tím, že přímo k lomu se autem nedostanete.

Lom Kristýna, Hrádek nad Nisou

Zatopený důl se pyšní písčitými plážemi i obrovskou vodní plochou, která skýtá dostatek místa pro vodní sporty, plavání i rybaření. Můžete zde lenošit ve stínu okolního lesa nebo se zastavit v jednom z mnoha stánků s občerstvením. Poblíž je i celá řada penzionů nebo rekreačních chatek.