Ali Clarkson testuje nový enduro trail v Livignu

Italské Livigno je vyhlášenou evropskou destinací pro vyznavače MTB. Každý rok přichází s novinkami a tou letošní bikovou je nový, velmi technický trail “Bomb” v Mountain Parku Carosello 3000. Veřejnosti se otevře v sobotu 3. srpna a zážitkem bude hlavně pro zkušené bikery.

Tento čistě enduro trail je vybudovaný převážně ručně podél skalnatého hřebene sjezdovky Polvere, který odděluje Val del Conton od vrcholu Carosello 3000 směrem k mezistanici gondoly. Bomb trail o délce 2,7 km (průměrný sklon 15,7 %) s převýšením 407 m zahrnuje skalnaté cesty, úzké zatáčky a části vydlážděné kameny z této oblasti a kopíruje morfologickou charakteristiku hor, což představuje další krok k přirozené jízdě v harmonii s přírodou. Pro ty, kteří milují technické traily a přírodní pasáže, je Bomb zážitkem, který by si neměli nechat ujít při každé návštěvě Livigna.

Oficiální otevření Bomb trailu proběhne v sobotu 3. srpna. Trasu si ale můžete projet už teď se známým britským trailovým jezdcem Ali Clarksonem, který trasu okusil ještě před dokončením posledního úseku.
Tagy: