Fanoušci šipek ze všech koutů Evropy míří znovu do Čech na premiérový Baštýř Darts Cup

Fanoušci šipek ze všech koutů České republiky, ale také například ze Slovenska, Polska nebo Německa míří na Příbramsko. Konkrétně do Obořiště, kde už dnes 23. červena startuje premiérový Baštýř Darts Cup. Během dvoudenního turnaje poměří své síly amatérští hráči s profesionály v čele se světovým hráčem číslo šest, Angličanem Lukem Humphriesem. Vstupenky je stále možné zakoupit v prostorách Penzionu Nový Rybník, kde se samotný turnaj také uskuteční.

Je to zhruba měsíc, co v pražských Letňanech vyvrcholil třetí ročník Gambrinus Czech Darts Open, turnaje nejprestižnější šipkové organizace PDC, který letos po vítězství nad Angličanem Davem Chisnallem ovládl Skot Peter Wright. Teď se však v Česku chystá další šipkařská show plná tuzemských i světových hvězd, za kterou kromě promotéra Pavla Kordy stojí tentokrát ještě Lukáš Kordule, ředitel Penzionu Nový Rybník a syn bývalého ligového fotbalisty Miloslava Korduleho, který během své kariéry nastupoval za Příbram, Viktorii Žižkov, Hradec Králové nebo Jablonec.

„Šipky jsou poslední dobou velkým sportovním i společenským fenoménem. Proto jsem se před časem rozhodl oslovit Pavla Kordu s nápadem, že bychom právě v Obořišti, odkud pochází, mohli společně uspořádat nějakou zajímavou akci, která ještě zvýší popularitu šipek v České republice,“ prozrazuje Lukáš Kordule s tím, že původně se mělo jednat o turnaj s ryze českou účastí. „Oba však máme rádi výzvy, takže jsme se nakonec dohodli, že se pokusíme, aby se formát akce alespoň částečně blížil světové úrovni. Pavel na to konto přišel s nápadem, že zkusí oslovit některého hráče z TOP 10 aktuálního světového žebříčku,“ popisuje Lukáš Kordule, ředitel Penzionu Nový Rybník.

Premiérového Baštýř Darts Cup se tak zúčastní nejen česká šipkařská špička v čele s Karlem Sedláčkem a Vítězslavem Sedláčkem nebo Janem Hlaváčkem, ale také Angličan Luke Humphries. Aktuální světová šestka bude bezpochyby největším tahákem turnaje, který se uskuteční v prostorách Penzionu Nový Rybník.

„Je to unikát, protože tyto světové hvězdy hrají pouze na největších turnajích, které se konají pod záštitou PDC. Tohle je vůbec první případ, kdy si jeden z nejlepších světových hráčů zahraje na soukromém turnaji,“ podotýká Kordule s tím, že turnaje se zúčastní také vášnivý šipkař Luděk Schovánek, kterého před časem postihla cévní mozková příhoda, po níž mu právě šipky pomohly vrátit se do plnohodnotného života.

Dvoudenní turnaj odstartuje už dnes soutěží týmů (začátek v 17:00 hodin), pokračovat bude v sobotu nejprve soutěží jednotlivců (začátek v 9:30 hodin), po které vše završí závěrečná exhibice (začátek zhruba v 18:30 hodin). Právě v ní se představí i největší avizované hvězdy – Luke Humphries, Karel Sedláček, Vítězslav Sedlák a Jan Hlaváček. „Jejich vyzyvateli budou čtyři nejlepší amatérští hráči ze soutěže jednotlivců,“ prozrazuje Lukáš Kordule a dodává: „Hráči i všichni fanoušci se mohou těšit na spoustu zábavy, ale především další jedinečnou šipkařskou show, na kterou jen tak nezapomenou.“

Foto: Baštýř Davis Cup