Cestovatelé Martin Písařík a Igor Brezovar shání finance k dokončení cesty po Africe

Česká televize na podzim odvysílala cestopisný dokument Po jedné stopě, který lidem prostřednictvím televizní obrazovky ukazál Afriku od severu na jih. V této roadmovie měli diváci možnost sledovat, jak se uznávaný cestovatel Igor Brezovar vydal společně s hercem Martinem Písaříkem na motocyklu až do Afriky. Bohužel v tuto chvíli není díky válce v Kamerunu a koronavirové krizi cestu možné dokončit dle plánu. Vznikají tak náklady, se kterými se nepočítalo a není je z čeho financovat. Finanční prostředky potřebné ke zdárnému dokončení cesty dvou dobrodruhů tak projekt Po jedné stopě nyní hledá na crowdfundingovém portálu Hithit.cz.

Sympatická a netradiční dvojice uznávaného cestovatele Igora Brezovara a herce Martina Písaříka baví v cestopisu Po jedné stopě diváky svým upřímným a osobním přístupem, pokorou i humorem. Jejich cesta na motorkách Afrikou směřující od severu až na jih po západním pobřeží má za cíl ukázat rozmanitost jednotlivých zemí, jejich zvyků, kultur, historie, gastronomie i přístupu k cestovatelům. Igor s Martinem jsou blízko lidem, nebojí se navštívit je v jejich domovech, jíst s nimi, tančit i sdílet častou smutnou realitu.

Bohužel, válka v Kamerunu a následná celosvětová koronavirová krize a omezení, násilně přerušila jejich cestu. Motorky s doprovodným autem zůstaly venku na dvorku v nigerijském Calabaru a jejich budoucnost je v nestabilní zemi stejně nejistá. Stále je ovšem třeba posílat peníze za parkování motorek, nakoupit nové díly, odejdou baterie atd. Budou potřeba nová víza do všech zemí, nutné bude prodloužit mezinárodní karnety a kvůli problematickým hranicím s Kamerunem se do této země plánuje transport motorek a auta lodí… A s tím vším samozřejmě původní rozpočet nepočítal.

Proto se Martin a Igor, hlavní aktéři projektu Po jedné stopě, obrací prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém portálu HITHIT.cz na své diváky, přátele a vůbec na všechny lidi, co chtějí poznávat společně s nimi cizí kraje a díky televizní obrazovce být blízko lidským příběhům. Jedině finanční podpora totiž zajistí, že projekt nezanikne a jejich cesta, kterou sdílí pro všechny ostatní lidi různých věkových skupin, profesí či zájmů, bude moci dále pokračovat.

foto: archiv Po jedné stopě