Češi nejraději odpočívají v sauně

Sauna, whirpool, masáže, slatinné koupele, oxygenoterapie – to je jen zlomek procedur, které nabízí svým klientům české lázně ať už při léčebných, nebo wellness pobytech. Na základě údajů z rezervačního portálu Spa.cz v roce 2021 pomyslné první místo v oblíbenosti obsadila právě sauna. Které procedury si klienti objednávají nejčastěji a o které naopak neprojevují až takový zájem přináší náš přehled.

Lázně jsou synonymem nejen léčby zdravotních neduhů, ale také odpočinku, klidu a relaxace. I díky tomu lázeňské domy a hotely neustále rozšiřují svou nabídku procedur, které se zaměřují buď na konkrétní zdravotní komplikace, nebo pomáhají tělu dodat ztracenou energii a vitalitu.

„Bezkonkurenčně nejoblíbenější procedurou, kterou si lidé objednávají, je sauna. V roce 2021 si ji zarezervovalo 12 672 hostů,“ vyjmenovává Richard Šipoš z portálu Spa.cz. V žebříčku hned za ní se objevuje whirpool s 10 932 hosty a třetí místo v letošním roce obsadily parafínové zábaly s počtem 9 668 hostů. Stejný trend zaznamenali i v Lázních Libverda: „Mezi vyhledávané wellness procedury patří privátní whirlpool se saunou, parafínové zábaly a masáže. Dlouhodobě je nejvyšší zájem o uhličitou koupel, která je v našich lázních hlavní léčebnou procedurou. V roce 2021 jsme vlivem pandemie zaznamenali nárůst poptávky po oxygenoterapii a inhalaci, které pomáhají v léčbě po covidu. Nově u nás klienti využívají i suché uhličité koupele vhodné především pro hosty, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické koupele,“ potvrzuje Eva Plášilová z Lázní Libverda.

Mezi další procedury, které se těší vysoké oblibě, patří inhalace (8 900 hostů), klasická masáž (7 402 hostů) nebo solná jeskyně (6 732 hostů). Naopak na chvostu se objevuje parní lázeň, vibrosauna či maska z mořského bahna.

Zájem o wellness pobyty u Čechů roste a tím i poptávka po procedurách. To potvrzuje i Eva Plášilová z Lázní Libverda: „Poptávka po procedurách roste a každoročně je podáno o 1520 % více procedur na jednoho hosta.“

foto: Spa.cz
Tagy: