Let It Roll Winter 2024 rozzářil O2 Universum

Páteční a sobotní noc v pražském O2 Universu patřily vyprodané zimní edici největšího drum & bassového festivalu na světě, akci Let It Roll Winter 2024. Na každý z večerů si tak našlo cestu více než 4000 fanoušků tohoto žánru elektronické taneční hudby. Jednalo se o premiérovou návštěvu Let It Rollu právě v této skvěle technologicky vybavené a moderní koncertní hale, a oběma stranám tato spolupráce slušela.

Díky prostorovým možnostem O2 Universa mohl Let It Roll Winter 2024 nabídnout své dosud největší pódium v historii halových akcí, závěsnou dekoraci v podobě obřího reaktoru, který napájí město robotů. Jejich pouť vesmírem tvoří základní stavební kámen festivalového příběhu, který se i letos dočkal svého pokračování. Kromě předních hvězd světové žánrové scény v čele se jmény jako Andy C nebo Sub Focus zářily po oba večery i vizualizace z dílny Marka Bančeje a jeho týmu, světelnou show dirigoval Ondřej Bylok. Jedním z tradičních vrcholů festivalu byla i tzv. Opening Ceremony, která proběhla během pátečního večera. O tvorbu vizuálu se postaral jeden z předních českých motion designerů Tomáš Müller, hudební doprovod opět režíroval český producent Rido a hudebně se podíleli také legendární britští producenti Audio a Ed Rush v rámci společného projektu Killbox. Celá show odvyprávěla další kapitolu festivalového příběhu, na její otevřený konec pak plynule naváže příběh a show letního festivalu.

Nejen hudební program i zmíněná Opening Ceremony si vysloužily mnoho nadšených reakcí od fanoušků a návštěvníků akce, ti chválili i prostory konání a bezproblémový průběh akce. Festival opět navštívilo i velké množství fanoušků z různých zemí světa a dál tak potvrzuje pozici jednoho z velkých kulturních lákadel pro návštěvníky za zahraničí.

Vrcholem roku bude již tradičně letní festival Let It Roll 2024, který letos proběhne v termínu od 1. do 3. srpna, mezitím se však pod značkou Let It Roll uskuteční i další akce. Kromě tradiční dubnové zastávky v Ostravě míří Let It Roll On Tour opět do Velké Británie, ještě předtím se premiérově představí i v zámoří, konkrétně v polovině března na světoznámé konferenci SXSW v Texasu. Plánované jsou i další tuzemské i zahraniční akce, bližší informace jsou dostupné na webu letitroll.cz.