Předvánoční Livigno slibuje pohádkovou atmosféru

Chcete zažít neopakovatelnou vánoční atmosféru? Vyrazte do Livigna, kde to už Vánocemi doslova dýchá. Čeká na vás nejen bohatě vyzdobená vánoční vesnice, ale i místní delikatesy a skvělá možnost nakoupit vánoční dárky pro vaše nejdražší. Do 17. prosince navíc můžete pobyt spojit s parádní lyžovačkou se skipasem zdarma.

K adventu nepatří jen svíčky na věnci, ale i vnitřní zklidnění a zastavení se, třeba u svařáku či stánků na vánočním trhu. Doslova pohádkovou vánoční atmosféru dokáží navodit v italském Livignu. Kromě nádherné horské krajiny pokryté čerstvým bílým sněhem a perfektní lyžovačkou na vás čeká i báječný kulturní i zábavní program.

Foto: Livigno

Vánoční vesnice pomůže s výběrem dárků

Vánoční vesnice, která během adventu zdobí centrum Livigna, je zahalena do barev a světel a přináší hřejivou a voňavou atmosféru Vánoc. Návštěvníci se mohou procházet kolem nazdobených dřevěných domků, které nabízejí nejen lokální delikatesy jako pečené kaštany, horkou čokoládu, svařené víno nebo z tohoto kraje pocházející nápoj bombardino, ale také produkty místních řemeslníků, jež se mohou stát dobrým tipem na vánoční dárky.

A když už jsme u toho nadělování, Livigno se svými 250 obchody, mezi nimiž nechybí exkluzivní butiky, single-brand prodejny, hi-tech obchody, klenotnictví, ale ani malé krámky s produkty spojené s místními tradicemi, vám výběr vánočních dárků letos usnadní. Ať už hledáte něco malého pro radost, nebo větší a hodnotnější dar, neodejdete s prázdnou.

Foto: Livigno

Skipas zdarma vám ušetří peníze

Vyrazit do Livigna na lyže před Vánoci se rozhodně vyplatí. Do 17. prosince ušetříte díky akci skipas zdarma, který získá každý, kdo se ubytuje na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánech dostupných na stránce booking.livigno.eu. Čeká na vás více jak stovka kilometrů sjezdovek ve výšce od 1800 do 2900 metrů nad mořem, z nichž mnoho začíná přímo v centru Livigna, a snowparky s kyvadlovou dopravou zdarma. Vedle sportovního vyžití si můžete zarelaxovat v nejvýše položeném aquaparku v Evropě nebo prozkoumat vytříbenou gastronomii.

Foto: Livigno

Sváteční Livigno zažijete až do Tří králů

Pokud to do Vánoc do Livigna nestihnete, nemusíte věšet hlavu. Příjemný sváteční čas můžete prožít i po adventu a Štědrém dnu. Co takhle v Malém Tibetu přivítat nový rok? V Livignu chystají spoustu akcí. Záleží jen na vás, jak prožijete silvestra. Ať už se necháte zlákat slavnostním menu spojeném s poslechem hudby v místních restauracích, z nichž některé jsou položené vysoko v horách, nebo dáte raději přednost sledování show lyžařských instruktorů, kteří s baterkami a pochodněmi budou sjíždět okolní svahy, aby na konci zažehli dřevěnou ceduli s rokem 2022 a přivítali nový rok.

Na Tři krále, tedy 6. ledna můžete být svědky jedinečné tradice, kdy děti z Livigna a Trepalle projíždějí na saních ulicemi města, klepou na dveře a vykřikují tradiční výkřik „Bondì Ghibinet!“ Podobně jako naši koledníci dostávají děti malé drobnosti či sladkosti.
Tagy:   ,