Z Prahy do Berlína vyrazí speciální kulturní vlak. Jízdu zpříjemní kapela MYDY a Jaroslav Rudiš

Cesta do Berlína nebyla jednodušší než právě teď. Pokud se tam již delší dobu chystáte, ale pokaždé vás odradí fakt, že budete muset usednout za volant nebo studovat jízdní řády, zajisté vás zaujme unikátní akce s názvem #JízdaFahrt25. Festival United Islands of Prague společně s Česko-německým fondem budoucnosti v rámci ní vypraví v sobotu 9. září 2023 speciální kulturní vlak, který se ráno vydá ráno na trasu Praha-Drážďany-Berlín a večer pak zase zpátky. Cestující navíc zažijí i Bürgerfest v zahradách prezidentského paláce Bellevue.

Foto: archiv projektu

Sedm vagónů nabídne zajímavé kulturní menu – a to třeba čtení Jaroslava Rudiše, unikátní unplugged set skupiny MYDY a také První česko-německý kabaret. V Berlíně jízda vlaku ale nekončí, cestující se přesunou do zahrad prezidentského paláce Bellevue, kde se přidají k velkolepé česko-německé edici Bürgerfestu.Tam na ně čeká další kulturní program, zajímaví hosté i skvělé jídlo. Večerní zpáteční cesta se ve vlaku sveze na vlně hudební produkce DJ.

„Považuju se za milovníka cestování vlakem, takže když to přidáme k MYDY a Berlínu, mému oblíbenému městu, a možnosti zahrát si s naším Ondrou akustický set jen s kytarou – což je pro nás taky velmi neobvyklé, je to vyloženě skvělá kombinace! Tak neváhejte a pojeďte taky,“ láká další spolucestující zpěvačka Žofie z kapely MYDY.

 

Jízdní řád vlaku:
8:30 odjezd z Prahy
11:00 zastávka v Drážďanech
13:00 příjezd do Berlína

20:00 odjezd z Berlína
22:00 zastávka v Drážďanech
00:30 příjezd do Prahy