Letošní La Vueltu odstartuje na Eurosportu dokument Breaking the Cycle

Dokument mapující sportovní přerod skialpinisty do cyklistického pelotonu. Anton Palzer zahájí přenosy letošní Vuelty a España společnosti Warner Bros. Discovery Sports.

Pořad Breaking the Cycle, který vznikl ve spolupráci s Red Bull Media House, se bude vysílat od pondělí 15. srpna (21:00) na stanicích Eurosport a GCN+. Nabídne 45 minut ze zákulisí přechodu německé hvězdy od zimních sportů k profesionální cyklistice v silničním týmu BORA-hansgrohe s cílem startovat na Vueltě a España v roce 2021.

Dokument zachycuje vnitřní myšlenky Antona Palzera, který vysvětluje, proč se rozhodl změnit sport, a jeho nervozitu po připojení k respektovanému týmu, jakým je BORA-hansgrohe.

Maximilian Haidbauer, vedoucí sportovního obsahu v Red Bull Media House: „Naším cílem je inspirovat diváky po celém světě pozitivními, autentickými a nadstandardními příběhy a obsahem. Anton Palzer je pozoruhodný sportovec na neobvyklé cestě a my jsme nadšeni, že můžeme vyprávět jeho příběh.“

Snímek Breaking the Cycle by měl fanoušky naladit na třetí a poslední grandtour letošního roku Vueltu a España, v níž bude Slovinec Primož Roglič, stejně jako Palzer bývalý profesionální sportovec v zimních sportech, útočit na bezprecedentní čtvrtý titul za sebou. Jednadvacetietapový závod odstartuje v pátek 19. srpna v Utrechtu – teprve počtvrté v historii závodu mimo Španělsko – a bitva o červený trikot vyvrcholí v neděli 11. září v Madridu.

Společnost Warner Bros. Discovery Sports bude vysílat grandtour Vuelta a España v Evropě, východní Asii, na indickém subkontinentu a v asijsko-pacifickém regionu na stanicích discovery+, Eurosport a GCN+, přičemž každou etapu bude možné sledovat ŽIVĚ na všech jejích platformách.

Scott Young, SVP Content and Production at Warner Bros. Discovery Sports Europe: „Naše úsilí o vyprávění sportovních příběhů nás letos přivedlo k rekordnímu počtu diváků, kteří sledovali naše přenosy z mužské a ženské cyklistiky včetně historického závodu Tour de France Femmes. Přiblížení pozoruhodného příběhu Antona Palzera divákům před letošní Vueltou je nejnovějším příkladem této komplexní strategie, jejímž cílem je nabídnout fanouškům nejlepší cyklistický obsah spolu s přímými přenosy na všech platformách. Opět jsme sestavili nejlepší tým mezinárodních cyklistických odborníků, kteří budou diváky informovat o všech důležitých příbězích Vuelty. Budeme mít bezkonkurenční přístup k jezdcům a týmům, a také máme k dispozici nejzkušenější komentátory, kteří tyto příběhy zprostředkují našim divákům po celém světě.”

Kampaň společnosti Warner Bros. Discovery, která zprostředkovává extrémní výzvy, jimž čelí každý jezdec a tým startující na španělské Vueltě, odstartovala v pondělí 8. srpna. Klikněte ZDE a získáte přístup k propagačnímu videu.

Vuelta a España – klíčová data

Pondělí 15. srpna – Breaking The Cycle na Eurosportu 1 a GCN+
Pátek 19. srpna – 1. etapa – Utrecht (23,2 km, týmová časovka)
Úterý 23. srpna – 4. etapa – Vitoria-Gasteiz – Laguardia (153 km)
Čtvrtek 25. srpna – 6. etapa – Bilbao – Pico del Jano (180 km)
Sobota 27. srpna – 8. etapa – La Pola Llaviana – Colláu Fancuaya (154 km)
Úterý 30. srpna – 10. etapa – Elche – Alicante (31 km, individuální časovka)
Neděle 4. září – 15. etapa – Martos – Sierra Nevada (149 km)
Čtvrtek 8. září – 18. etapa – Trujillo – Piornal (192 km)
Sobota 10. září – 20. etapa – Moralzarzal – Puerto de Navacerrada (181 km)

Foto: Eurosport