Magnuson z USA? Jako když se White Stripes potkají s Metallicou

„Největší hudební bordel, který kdy vytvořil muž se ženou.” To o sobě tvrdí muzikantský pár, který tvoří Greg a Kyrsten Magnusonovi. Dvojice ze Severního Hollywoodu v sobotu 14. října vystoupí v klubu Kulturním centru Klubovna v pražských Dejvicích.

Na jejich představeních chodí všechno jinak, než jsme  zvyklí. Greg a Kyrsten se střídají za hudebními nástroji podle nálady a jeden druhého zastupuje za bicími, kytarou, violoncellem a klávesami. Jejich zvuk by se dal popsat asi jako když White Stripes potkali Metallicu.

Žánrově by se Magnuson dali hodit do krabice s nápisem progresivní indie-rock. Jeden jejich fanoušek je na Youtube komentoval větou: „Jack White právě poslal tohle video své matce se slovy – Promiň mamko, takhle jsme měli správně znít.” Je to šílený prog rock s tak hutným zvukem, jakého můžou dva lidé docílit. Na jejich koncertech se míchají melodické vokály, hutné kytarové tóny a tučné basové beaty, které vás nutí k pohybu.

Magnuson mají na kontě mají pět studiových alb a kromě několika turné po Spojených státech se rádi vracejí i do Evropy, zejména na scénu ve skandinávských zemích. V Česku je uslyšíme poprvé spolu s tříčlennou kapelou Who Killed Rose z Prahy. Kvůli policejní hodině se hraje už od 19.30, takže se vyplatí přijít na čas.

FB událost: https://www.facebook.com/events/129808391099183/