Náhledněte pod povrch, říká Kendrick Lamar svou nejnovější tvorbou pro Reebok

Také v roce 2017 pokračuje Reebok v kreativní spolupráci s Kendrickem Lamarem, který se poprvé zaměřil na vlastní interpretaci modelu Club C. Americká hudební ikona při tvorbě vycházela ze svých životních zkušeností i originálního stylu, díky čemuž nese tato tradiční sneakers jedinečnou zprávu.

Multiplatinový umělec čerpal inspiraci ze svého posledního alba. Do vzhledu se proto promítla témata anonymity, abstrakce a volání po jednotě. Kendrick je znám svou schopností vyvolat diskusi kolem rasových a sociálních křivd. Pomocí provokativní tvorby nutí lidi hlouběji přemýšlet. Jeho Club C jsou toho důkazem.

„Nyní je pro jednotlivce důležitější než kdy dřív, aby se spojili a fungovali jako celek. Tyto sneakers volají po jednotě a rovnosti. Zároveň se snaží přimět lidi, aby nahlíželi pod povrch a odkrývali skryté zprávy. Přesně to se snažím říct nejen svou hudbou, ale také s Club C,“ říká Kendrick Lamar.

Nové Club C nejsou pouhou teniskou. Kombinace celé řady detailů nejenže vytváří působivý design, ale zároveň doručuje záhadnou zprávu, čímž přesahuje hranice sneakers kultury. Mezi klíčové elementy nesoucí Kendrickovu zprávu patří kyselinou vytvořený denimový vzhled a pomlčka na patě odkazující na tajemnou osobitost. Černobílá kombinace představuje rovnost ve společnosti a volání po jednotě. Červené prvky symbolizují sílu a vášeň, které lze slyšet v Kendrickově hudbě. Logo Reebok bylo přesunuto z vnější části jazyka na vnitřní stranu, což vyjadřuje anonymitu, potřebu dívat se pod povrch a přemýšlet jinak.

Zvýrazněná písmena K a O v logu odkazují na Kendrickův podpis v přezdívce „KDot“, čímž nenápadně dodávají botě identitu.

„Club C je jedna z našich klíčových siluet – prostupuje generacemi a svým vývojem se posunula z tenisových kurtů do ulic. Proto je příznačné, že se na její proměně podílí svou vlastní interpretací také Kendrick,“ říká Todd Krinsky, viceprezident Reebok Classic and Entertainment. „Tentokrát jsme modelu dodali odvážný a unikátní design, který se opět snaží inspirovat mladé lidi, tentokrát ale optikou anonymity a abstrakce. Tahle silná zpráva pravidelně zaznívá v Kendrickově hudbě. Jsme rádi, že naše partnerství pokračuje.“

Reebok Classic x Kendrick Lamar Club C je dostupný v unisex provedení ve všech velikostech, a to včetně dětských. Seženete ho od 13. února na eshopu Reebok.cz a také v prodejnách a na eshopu Footshopu.

foto: Reebok