Netflix poprvé svěřil Čechům natočení seriálu. Horor Haunted poběží už v pátek

Český režisér Jan Pavlacký natočil šestidílný seriál Haunted pro světovou on-line streamovací službu Netflix Original a je také spoluautorem scénáře. Netflix ji nabídne divákům v nadcházejícím dušičkovém a halloweenském období, v premiéře již 19. října. Natáčelo se ve filmových ateliérech Prague Studios z kraje roku 2018 a exteriérech v okolí Prahy, například ve vybydlených domech, na lesním hřbitově, ve vile v Králově Dvoře nebo na Okoři. Haunted produkovali společnosti Propagate a Milk and Honey Pictures v čele s producenty Tomášem Krejčím, Radomírem Dočekalem a Alessiem Spinellim. Show runnerem byl Jordan Roberts.

Haunted je historicky prvním seriálem z produkce amerického gigantu Netflix Original, který vznikal v české produkci a s českými tvůrci. Na jeho realizaci se vedle režiséra a scenáristy Jana Pavlackého podíleli také kameraman Marek Dvořák, filmový architekt Martin Martinec, kostýmní návrhář Josef Čechota a umělecká maskérka Ilaria Zamprioli. Vedle anglických a amerických herců žijících v ČR si v seriálu zahrály také české herečky Eliška Křenková, Kamila Trnková, herci Oskar Hes, Jiří Roskot, Jacob Erftemeijer a další.

Seriál Haunted bravurně kombinuje realitu s mrazivým napětím filmového hororu, divákům zprostředkovává autentické příběhy lidí, kteří zažili dramatické události často doprovázené nevysvětlitelnými a nadpřirozenými jevy. Každá epizoda má uzavřený děj, skuteční aktéři se ocitají v rolích vypravěčů, jejichž vzpomínky doplňují hrané pasáže. Seriál je určen primárně pro americký trh a premiéru bude mít stylově – pár dní před letošním svátkem Halloween.

„Celý projekt byla ohromná výzva, od počátečního, velmi náročného, výběrového řízení až po samotnou realizaci.Nicméně nejen pro mě, ale troufám si říct, že i pro celý štáb to byla úžasná příležitost natáčet pro tak významnou společnost, jakou Netflix je. Dle prvních reakcí se zdá, že se nám zadařilo nad očekávání dobře.

Osobně pak za největší úspěch považuji fakt, že seriál vznikal přímo pro americký trh a ačkoliv se natáčelo v České Republice příběhy jednotlivých dílů se odehrávají výhradně v USA,”konstatuje režisér Jan Pavlacký a dodává: „Každá epizoda se nese v odlišném žánru: od realistického thrilleru po klasický horror či příběh s prvky sci-fi. A ačkoliv kolikrát nebylo jednoduché skákat mezi žánry,nakonec to byla skvělá možnost vyzkoušet si mnoho různých filmových stylizací.”

Jan Pavlacký studoval režii na Scuola Nazionale del Cinema v Římě, praktické zkušenosti sbíral jako asistent režie na mnoha zahraničních produkcích realizovaných v České republice. Na svém kontě má řadu reklam, spotů, hudebních videoklipů. Jeho krátký film BKA 49-77, který napsal a režíroval,měl premiéru na filmovém festivalu v Nashvillu v roce 2013, následně byl vybrán na další prestižní festivaly. Na MFF v Londýně společně s nominací na nejlepší film získal ceny za nejlepší scénář a nejlepší kameru.
Tagy:   ,