Nový fantasy román vás přenese do světa magické hlubiny

Patříte mezi milovníky literatury a rádi se při čtení necháváte unášet za hranice všedních dnů? Pak vás jistě zaujme připravovaná fantasy kniha GALATEIA Volání moře od české autorky Marty Cottora. Romantický příběh o mořských bytostech, plný emocí a legend, doplní unikátní podvodní fotografie Lucie Drlíkové. Hlavní postavy na nich ztvární známé tváře jako třeba Klára Issová, Václav Noid Bárta nebo Anna Julie Slováčková. Část financí z prodeje knihy půjde na podporu nemocných cystickou fibrózou.

Kniha GALATEIA Volání moře je romantickým fantasy příběhem z ostrova Martinik v Karibském moři. Hlavní hrdinkou je nádherná dívka, která v sobě skrývá tajemství mořských bohů. „Jedná se o příběh plný emocí, vášně a legend. Čtenáři se jeho prostřednictvím přenesou pod vodní hladinu do světa magické hlubiny, kde alespoň na chvilku zapomenou na každodenní starosti.Budou tak mít možnost poznat zcela neprobádaný svět a znovu snít, bez ohledu na to, zda jsou mladí nebo zralého věku,“ vysvětluje autorka Marta Cottora.

K tomu, aby čtenáři měli opravdu autentický zážitek, pomohou i podvodní fotografie. Ty jsou zpracovány na míru dle knižní předlohy a fantasy postavy na nich ztvárňují Klára Issová, Václav Noid Bárta, Anna Julie Slováčková a další osobnosti. „Půjde o první takto unikátně zpracovanou knihu u nás. Celý příběh bude ilustrován jedinečnými podvodními fotografiemi Lucie Drlíkové. Kvůli fotografiím bude kniha dokonce vytištěna na speciálním papíře,“ doplňuje Marta Cottora.

Vytvoření fotografií bylo dost náročné a předcházelo mu několik měsíců příprav. Samotné focení pak probíhalo ve dvou dnech v potápěčské jámě v Praze. „Bylo to opravdu hodně náročné. Na focení jsme připravovali scény, plátna na pozadí ve vodě, osvětlení atd. Šaty nám zapůjčila návrhářka Tereza Sabáčková, hlavní hrdinky v nich vypadají nádherně. Všechny postavy se musely nalíčit a učesat na focení pod vodní hladinou. Jinak jsme museli vše do detailu zprodukovat nad vodou i pod vodou tak, aby to dopadlo na jedničku,“ vysvětluje fotografka Lucie Drlíková.

Kniha zatím čeká své vytištění. Na svět by měla přijít v dubnu na speciálním velmi kvalitním papíře a se sametově hebkou obálkou. Stane se tak ale pouze za předpokladu, že se ve sbírce na crowfundingovém portálu Hithit.cz povede vybrat částka potřebná k jejímu vydání. Pokud se rozhodnete vydání knihy podpořit, máte možnost vybírat z celé řady zajímavých odměn. Kromě limitovaného prvního vydání GALATEIA Volání moře můžete získat třeba kurz potápění, obleček mořské panny, náramek s aquamarínem, náhrdelník nebo šaty jedné z hlavních postav. Dále je ve hře třeba i možnost stát se jednou z postav v dalším díle podmořské ságy.

Část výtěžku z prodeje knihy poputuje na podporu Klubu nemocných cystickou fibrózou, z.s. Právě lidé s tímto onemocněním toho totiž mají s podmořským světem hodně společného. „Děti s cystickou fibrózou bývají často označovány jako „slané děti“. Jejich pot je totiž pětkrát slanější, než je tomu u zdravých jedinců. Příběh knihy se odehrává ve slaném moři, kde se naši hrdinové pod vodou stejně jako pacienti s cystickou fibrózou nemohou jen tak nadechnout,“ vysvětluje propojení Martina Cottora.
Tagy: