Oběhněte si svůj „Krevní oběh“

WWW Neurobeat přichází v pořadí již se třetím klipem k songu, který pochází z poslední desky Neutopíš se 2x v téže řece. Tentokrát se po skladbách Stát a Slunce v úplňku své vizuální podoby dočkal Krevní oběh. Významová nejednoznačnost se odráží i v samotném obrazovém ztvárnění, které má na svědomí režisér Jan Hajdelak Husták. Posluchač a divák tak může pracovat s vlastním výkladem.

Tvorba WWW Neurobeat je charakteristická tím, že nehledá, co je jisté, ale pátrá po nejasnostech a tajemstvích, vzrušení a napětí z nepředpokládaného výsledku. Taková je i skladba Krevní oběh. „Svým vyzněním je velmi intimní. Situace ‚Oběhl jsem svůj krevní oběh, nikde nic neteče, nikde nic neproudí‘ může být pro někoho oním momentem typu krve by se v něm nedořezal, pro někoho impulsem k restartu, předznamenáním ke katastrofě nebo i možností k vnitřnímu spočinutí ve zpomaleném čase. Skladba může být o vztahu dvou, o vztahu jedince samého se sebou, nebo s okolním světem,“ vysvětluje Ondřej Anděra.

Text skladbě obstaral Lubomír Typlt, hlasy patří Ondřejovi Anděrovi a Milese Zrnić Anděra, mix obstaral Tomáš Sochůrek. Hudbu složil Ondřej Anděra, který k ní dodává: „Kdo má chuť počítat nebo si užít skladbu v různých flow, její rytmus je pětičtvrťový, lze jej ale vnímat i jako pětiosminový a počítat 1-2-3, 1-2, 1-2-3, 1-2, nebo jako čtyřčtvrťový a užívat si otáčení akcentů. Klipovou podobu skladbě Krevní oběh vtiskl režisér, kameraman a vizuální umělec Jan Hajdelak Husták. Vizuální pojetí vychází z představení divadelního souboru T.I.T.S. s názvem Tumor: karcinogenní romance. Jde o silně smyslovou inscenaci propojující pohyb, vizualitu a slovo na téma rakovina, ke které hudbu složil právě Ondřej Anděra z WWW. „Krevní oběh je po skladbě Stát druhý videoklip, který vznikl uměleckou spoluprací mezi T.I.T.S. a WWW,“ říká Jan Hajdelak Husták a Ondřej Anděra ho doplňuje: „Nechávám plně na detektivní práci diváka, jakých asociací Jan ve ztvárnění Krevního oběhu použil.