Pomozte originálům Pavla Kantorka z krabice na výstavu

Pavel Kantorek se u nás proslavil především jako skvělý kreslíř a humorista. Před tím než v roce 1968 emigroval do Kanady, svá díla publikoval především v časopisu Dikobraz. Jeho kresby byly následně v Československu zakázány a šířily se jen pomocí disidentských časopisů. V Kanadě získal doktorát z fyziky a vyučoval na univerzitě. Pavel Kantorek zemřel letos v létě. Nyní se na jeho počest chystá výstava Obrázky z krabice, podpořit ji můžete na HitHitu.

Tvorbu Pavla Kantorka se už nějaký čas snaží přiblížit školící a kulturní centrum In Garden. „Vše začalo v roce 2010, kdy jsme oslovili pana Kantorka s tím, že bychom rádi uspořádali výstavu jeho tvorby. V listopadu pak byla realizována první výstava vtipů a kreseb. Vernisáž byla plná a ukázalo se na ní spoustu známých osobností,“ vzpomíná Barbora Horešovská z In Garden.

Do dnešního dne proběhlo už 31 výstav Pavla Kantorka. Nyní tým z In Garden ale chystá něco speciálního. Jedná se o výstavu dosud nezveřejněných materiálů. „V září jsme dostali od rodiny Pavla Kantorka ke zpracování krabici plnou nejrůznějších pokladů. Vybrali jsme zatím cca 300 skic, náčrtů, studií i originálů vtipů Pavlových kreseb z období 1965 -1968. Postupně se budeme snažit všechny představit na výstavách i v katalozích,“ vysvětluje Barbora Horešovská.

Vernisáž výstavy Obrázky z krabice je naplánována na 22. listopadu. O tom, zda se uskuteční, můžete rozhodnout i vy.„Na crowdfundingovém portálu HitHit.com aktuálně probíhá kampaň na její podporu. Věříme, že se realizace povede. Výstavu chceme sestavit z 60 – 80 vtipů na Kömatexových deskách ve formátu 50 x 50 cm. K tisku už jsme v tuto chvíli předali40 podkladů. Věříme, že se nám povede vybrat i zbývající finanční prostředky,“ doplňuje Barbora Horešovská.

Další plánovanou aktivitou je pak také například vydání katalogu Obrázky z krabice, který si zájemci na HitHitu mohou předem zarezervovat. „Nabízíme i další zajímavé odměny jako třeba originál z krabice dle vlastního výběru, grafiku na zeď z výstavního souboru nebo uveřejnění jména v katalogu,“ uzavírá Barbora Horešovská.