Cítíte se jako hrdinové The Big Bang Theory? Tak hurá do Brna na Prototyp

Festival Prototyp je tradiční akcí brněnského podzimu, která obohacuje kulturní dění v moravské metropoli, vzdělává a propojuje lidi z oblastí vědy, umění a technologií. Nově představí také komunitu kutilů, tzv. MAKERS.

5. ročník bude probíhat 16.–18. listopadu v pavilonu A brněnského výstaviště. První večer bude zahájen tradiční módní přehlídkou a hudebním programem v rámci Prototyp LIVE & FASHION.

Od pátku až do neděle budou moci návštěvníci zažít interaktivní výstavu Prototyp ART určenou pro širokou veřejnost, kde se představí talentovaní začínající i zkušení tvůrci z České republiky a zahraničí. Chybět nebudou světelné a zvukové instalace, videomapping nebo díla s prvky umělé inteligence.

Novinkou bude část Prototyp MAKERS, která sdružuje technologické nadšence, kutily, studenty, sdílené dílny i komerční subjekty. Návštěvníci čerpají inspiraci pro vlastní tvorbu, případně si produkty přímo kupují. “Chceme ukázat, že kutilství není záležitost minulého století, ale že jde i díky novým technologiím o moderní součást naší kultury pomáhající jedincům tvořit projekty nejrůznějšího ražení. Od těch čistě pro radost, pro ty pomáhající inovacím průmyslu nebo třeba umění či vědě,” říká Tomáš Mejzlík, koordinátor brněnské sdílené dílny FabLab, která se letos na festivalu podílí. Součástí bude také série přednášek a workshopů z oblasti 3D tisku, IoT, open-source atd.

Do 16. října je stále otevřená výzva do části Prototyp MAKERS, která je zaměřená právě na kutily a technologické nadšence různých zaměření. Přihlašovat se je možné zde.

Veškeré informace o programu a vstupenkách budou postupně odhalovány na webu a Facebooku.

web: prototypbrno.cz
facebook: facebook.com/Prototypbrno
instagram: instagram.com/prototyp_brno