Oslavte svatého Valentýna s podniky Together

Valentýnský dortíček cukráře Skály, mušle sv. Jakuba, Valentýnské plato pro dva, Hovězí svíčková Wellington se zauzenou bramborovou kaší či růžový koktejl Sayuri. V podnicích gastronomické skupiny Together pro svátek všech zamilovaných připravili výjimečné menu, díky němuž se zamilujete podruhé. Rezervujte si včas místa ve své oblíbené restauraci, nebo využijte služby Wevar.cz, který vám vybrané lahůdky přiveze až k vám domů.

Zamilované 3 dny u Cukráře Skály

Nejsladší valentýnský víkend připravil Cukrář Skála. Vyslyšel prosby svých věrných zákazníků a ti si svátek zamilovaných mohou užít rovnou celé tři dny. Své chuťově dokonalé valentýnské menu nabídne již od soboty 12. do pondělí 14. února. Ve Šporkově paláci, v Dlouhé a Spálené na vás budou čekat Valentýnský dortík pro dva, kremrole s pomerančovým krémem a set pralinek s příchutěmi mátová, pomerančová v bílé čokoládě, kávová a borůvková.

foto: archiv together

Bramborová láska v Bramborách

V restauraci Brambory jsou do brambor zamilovaní až po uši a tomu odpovídá i jejich valentýnské tříchodové menu. Předkrm, hlavní chod a dezert jsou koncipovány pro dvě osoby a brambory v nich budou hrát první housle. Co si takhle s drahou polovičkou vychutnat tuňákový tartar s lupínky z odrůdy Bluestar, hovězí svíčkovou Wellington se zauzenou bramborovou kaší a završit to flambovanou Alaskou?

foto: archiv together

Růžová hvězda Sayuri v Sia

Chcete svou partnerku skutečně překvapit? Pozvěte ji do restaurace Sia na růžový koktejl Sayuri. Tento hořko-sladký nápoj s překvapivou vůní je inspirován příběhem slavné japonské geishi Sayuri. Snoubí se v něm hořká chuť Beefeteru ginu, Martini dry se sladkou espumou, malinovým prachem a květinou jako ozdobou. Dámy ho budou milovat nejen pro jeho parfémovou vůni. Nepropásněte unikátní příležitost zažít v Sia něco jedinečného, protože tento koktejl se bude podávat pouze 14. února.

foto: archiv together

Vymazlený Valentýn v Bruxxu

Souschef Oldřich Matoušek vsadil na osvědčené delikatesy a ochutnat tak budete moci nejen grilované svatojakubské mušle, které s Bruxxem tvoří nerozlučný pár, ale i grilovaného halibuta s omáčkou Rich, kachní prsa Maigret s dýňovým pyré se šafránem a jako sladkou tečku si dát valentýnské srdce z domácí pekárny.

foto: archiv together

Láskyplné chlebíčky v Sisters

Plánujete si dát se svým protějškem na Valentýna rande? Jestli se chcete vydat jen tak na procházku, určitě se zastavte v bistru Sisters. Než vyrazíte dál, posilnit se můžete chlebíčkem s krevetovým salátem či tvarohovou brusinkovo-křenovou pomazánkou.

Valentýn pro dva ve Vinohradském Parlamentu

Vy dva a nikdo jiný. Přesně takhle je koncipované valentýnské menu ve Vinohradském Parlamentu, kde připravili Valentýnské plato pro dvě osoby. Pokud holdujete tradičním českým chutím v moderním hávu, můžete se těšit třeba na kukuřičné baby kuře, kachní krokety s bylinkovou majonézou, telecí tatarák s máslovým toustem či pečenou mrkev s hlávkovým salátem.

foto: archiv together

Sváteční dovážka od Wevaru

I když se rozhodnete strávit valentýnský svátek doma, nemusíte ztrácet čas přípravou slavnostní tabule. Vyberte si valentýnské menu na Wevar.cz a těšte se, až řidič zazvoní u vašich dveří. Od cukráře Skály máte na výběr ze tří variant sladkých boxů, jeden je tradiční český a druhý věnečkový a třetí obsahuje mix netradičních zákusků. V každém boxu najdete vždy 4 kusy. Chcete-li si udělat báječnou večeři, kachní prsa Maigret s omáčkou z růžového pepře, uzených hrušek s dýňovým pyré se šafránem od týmu Oldřicha Matouška z Bruxxu bude to pravé. A pokud rádi ochutnáváte různé pochutiny, plato vybraných lahůdek od Jana Pípala vás nadchne. Najdete na něm totiž například kukuřičné baby kuřátko s krémovou omáčkou se smrži, hovězí roastbeef s estragonovou máslovou omáčkou, telecí tatarák s máslovým toastem či pečené brambory. Objednávat na Wevaru můžete už teď s rozvozem od soboty 12. do pondělí 14. února.