Šárka Pančochová bude o víkendu závodit v plavkách na prvním ročníku akce Freeride Fest

Již tento víkend se v rakouském Hochfügenu odehraje první ročník akce Freeride Fest, kterou má na svědomí nejlepší český freerider Robin Kaleta. Ať už patříte mezi aktivní freeridery nebo prozatím jen mezi amatérské příznivce tohoto sportu, rozhodně si užijete spoustu zábavy a celý víkend nepřestanete lovit nové zážitky. Zlatým hřebem celé akce bude závod v plavkách. Plavkové jízdy se zúčastní i snowboardistka Šárka Pančochová, kterou jsme si trošku vyzpovídali.

Tak co, Šárko, už tě omrzely kickery, raily a rampy?

Je to třeba střídat. Ideální jsou kickery a rampy v prašanu. Raily nikdy nebyly moje oblíbená záležitost.

Občas se do freeridu podíváš, nebo není čas?

Freeride jezdím ráda, když mám zrovna volno. To se ale tak moc často nestává. Ale minulý rok jsme byli s kámošema v Japonsku a to mě hodně pozitivně naladilo na celou zimu.

Jakou nej freeridovou lokalitu jsi navštívila?

Alaska, Japan a New Zealand. Všechny ty místa mají něco do sebe. Ale Japonsko bylo asi nejvíc. Nikdy jsem neviděla spadnout tolik sněhu. A konzistence sněhu je nejměkčí, co jsem kdy jezdila.

Kam by ses ještě chtěla podívat za freeridem?

Chtěla bych dát víc Norsko a Švédsko. Severské země mě lákají. Čistá příroda a málo lidí, to je moje.

Jízda v plavkách?

Každé jaro (:

Lákal tě někdy někdo do Freeride World Tour?

Zatím ne. Musím říct, že mám z velkých hor docela respekt. Na skocích si za průser můžu většinou sama, ale ve velkých horách je to někdy nejisté. Ale ničemu se nebráním. Možná v budoucnosti.

Přemýšlela jsi o tom?

Teď v poslední době je to trochu hektické kvůli kvalifikaci na olympošku. Myslím jenom na to, abych jezdila co nejlíp a přežila to všechno ve zdraví.

Tancuješ ráda?

To je jasný.

Kdybys vyhrála, jaký tanec s Ondrou Bankem si jako výhru vybereš?

Asi nějaký folklór haha. To je moje!

Proč, přijde ti, že zrovna tenhle mu jde?

Nevím, jestli tenhle mu jde, ale doufám, že ne, protože mně taky moc nejde.

Nepřestávejte ani vy lovit nové zážitky a vyrazte v termínu 31. března – 2. dubna 2017 na Freeride Fest. Účast na akci je zdarma. Více informací na freeridefest.com.