Suvereno vydává klip Anima Mundi trefně reflektující současnou situaci

Slovenský rapper Suvereno přichází s prvním videoklipem z připravované desky Prometheus II s názvem Anima Mundi. Píseň reaguje na současnou situaci v souvislosti s epidemií Covid-19 a vybízí k zamyšlení nad dopadem konzumního života na planetu a životní prostředí.

O text písně se postaral Suvereno, vlastním jménem Lukáš Lacko, o hudební produkci pak Marek Šurin. Video pochází z dílny produkce Hillstudio. „Natáčelo se přes den i v noci v Praze ve velmi ojedinělých a vzácných podmínkách, ve zcela vylidněném centru. Je to situace, kterou člověk zažije snad jednou za život. Zbytek záběrů jsme dávali dohromady z materiálů v našich archivech i z videobank.“ Popisuje vznik videoklipu Suvereno.

Klip samotný je doplněný o záběry z celého světa, které reflektují naše často necitlivé chování k životnímu prostředí. Zároveň si klade otázku, kdy už konečně otevřeme oči a začneme si uvědomovat, že tahle cesta není správná a pro budoucí generace kvůli naší lhostejnosti zanecháváme stále méně a méně přírodního bohatství, kterého bychom si měli naopak vážit.

Videoklip k singlu Anima Mundi, v překladu duše světa, akcentuje hodnoty, jakými jsou spolupráce, solidarita, důraz na přírodu láska a přátelství, jejichž důležitost si mnohdy připustíme až v těžkých dobách, jako je právě tato.