Tajemný Moody Allen se představuje videoklipem, který vytvořila umělá inteligence

Zbrusu nový hip hopový projekt Moody Allen rozráží dveře české rapové scény a představuje se prvním singlem doprovázeným originálním klipem. Video atypického rozměru vzniklo skrze umělou inteligenci postupem, který v Česku doposud nikdo nepoužil. Autoři ve své prvotině dokázali bravurně spojit dohromady dvě umělé inteligence s technologickým skillem grafického umělce Spiteducation a celé to završit notnou dávkou fantazie potřebné k tomu, aby vtáhli diváky do nového světa. Singl Začátek Konce Rtu je první ochutnávkou z debutové desky, kterou tajemný Moody Allen brzy vypustí do světa.

Moody Allen je audiovizuální projekt, který skrze stejnojmennou postavu vypráví sérii reportážních příběhů reflektujících aktuální dění v Česku i ve světě. Autoři jako lyrické prostředky používají rap, slam poetry i klasickou poezii. Moody Allen není jen název projektu, ale persona poskytující kritickou reflexi současnému dění, poutník vyloučenými lokalitami lidské duše. Díky tomu, že je celý projekt vyprávěný skrze postavu Moodyho a autoři stojí spíše v pozadí příběhů, má každý možnost stát se do jisté míry Moodym. Projekt tak nabízí identitu i těm, kteří nikam nepatří.

Moody Allen se posluchačům představuje singlem Začátek Konce Rtu. Singl doprovází unikátní videoklip, při jehož tvorbě grafik známý světu jako Spiteducation spojil dohromady umělou inteligenci Midjurney generující statické obrazy a druhou AI Gen-2, skrze niž tyto dystopické obrazy rozhýbal. Midjourney vygenerovalo 3300 obrázků, Gen-2 z nich rozhýbal 1129 videí a z jejich selekce vyselektoval Spiteducation necelých 5 minut klipu. Tento postup v takovém rozsahu je v Česku unikátní a Moody Allen je tak první hudební projekt, který v českém prostředí pracuje s AI v takovém rozměru.

Celý klip k tracku Začátek Konce Rtu se nese v duchu magického realismu a táhne diváka do dosud neobjeveného světa. Tento rozměr projektu potvrzuje fakt, že Gen-2 se během práce tvůrců vyvíjela a stále vyvíjí. Video tak odráží poslední výstřelky technologického vývoje lidstva. Singl je první ochutnávkou z debutového alba, které Moody Allen brzy vypustí do světa.

Autoři na něm vypráví pomocí rapu, slam poetry a klasické poezie příběhy, skrze které se snaží definovat pozici jedince ve společnosti. Na rozdíl od běžných zvyků zůstávají tváře a jména tvůrců prozatím skryta a první desku „Tohle není album, ale…“ vypráví postava Moodyho Allena. Ta posluchače vtahuje do vlastního světa a předkládá ve třinácti skladbách jeden propojený příběh. Na albu se mezi hosty objevili renomovaní básníci jako například Tim Postovit, čeští i zahraniční rapeři jako například MC Matheus a MC Faada či muzikanti Alex Šesták (saxofon) a Petra Štroblová (violoncello).

Moody Allen na sklonku roku vyráží na tour po republice. První koncert se odehraje 2.12. v pražském Café v Lese, tour zakončí vystoupení 22.12. v prostoru Žižkárna v Českých Budějovicích. „Jste srdečně zváni na všechna vystoupení i k poslechu celého příběhu,“ vzkazují tvůrci.