Co stálo za rozpadem přátelství Hámy a Gondíka? Neshody v kapele i televizní moderátorství

Dlouhé roky byl Aleš Háma považovaný za téměř nejlepšího kamaráda Dalibora Gondíka. Vždyť od roku 1995 spolu měli kapelu Hamleti, která velmi úspěšně prezentovala na řadě velkých akcí největší světové hity. Jenže s kapelou je teď amen. A aby toho nebylo málo, tak Háma také nahradil Gondíka v roli moderátora v cestovatelském televizním pořadu.

„Hamleti se rozpadli po 25 letech, ale už mám kapelu novou. Ten rozchod mi přišel naprosto v pořádku, lidi v našem věku už chtějí jít kolikrát jinou, vlastní cestou, prostě to stačilo. Já a Jakub Wehrenberg jsme tak dali dohromady jednu partu, Dáda Gondík s Hardym dají dohromady zase asi jinou partičku,” popsal konec Hamletů Háma. A aby toho nebylo málo, tak další nepříjemnou ránu velkému přátelství zasadila Česká televize. Pro tu totiž Dalibor Gondík moderoval cestovatelskou show Karavanem po Slovensku. A tak nějak se čekalo, že bude mít hlavní roli i v jejím pokračování Karavanem po Česku. Jenže televize místo Gondíka oslovila pro roli moderátora Hámu, který jinak uvádí oblíbenou vědomostní soutěž Kde domov můj. A Gondíkovi to jaksi zapomněli sdělit. Ten pak získal pocit, že mu Háma tenhle kšeft schválně vyfouknul.

Ale tak to prý nebylo. „Rozhodně jsem se České televizi na tenhle pořad sám nenabízel. Naopak s nabídkou přišli lidé z televize za mnou. A taky mi slíbili, že Daliborovi všechno vysvětlí a tudíž to pak pro něj nebude žádné nepříjemné překvapení. To se ale bohužel nestalo a informace se k němu dostala z neoficiálních kanálů a pořádně ho to naštvalo. Měli jsme spolu asi pětačtyřicetiminutový telefonát, kde jsem se mu to snažil všechno vysvětlit, což se doufám podařilo. Ale jeho rozladění úplně chápu. Sám bych se v jeho pozici cítil úplně stejně,“ popsal do médií před časem Háma nepříjemné chvíle. Otázkou je, zda jejich přátelství takovéhle zážitky přežije. Podle zpráv ze zákulisí ani jeden z moderátorů teď společnost toho druhého nijak aktivně nevyhledává.