V Brně startuje Majáles. Vystoupí Koller, němeční Leoniden a další

Brněnský sportovní areál Hněvkovského v Komárově ožije pod náporem studentů. Největší hvězdou letošního ročníku bude David Koller a německá indie-rocková kapela Leoniden.

Že studenti nechodí pro zábavu daleko je novinka stará jako Brno. Žádný večírek pro ně netrvá dost dlouho, žádná akce není dost živá. Právě s cílem oživit a propojit město napříč generacemi i hudebními žánry vznikl jednodenní festival, který se v průběhu let vypracoval na jednu ze stěžejních akcí v Brně. Minulý ročník Studentského Majálesu nalákal téměř 10 000 lidí.

Známí Češi a naděje ze zahraničí

Headlinerem letošního ročníku je bezpochyby David Koller. Zpěvák, producent, bubeník, lídr kapely Lucie a autor mnoha hitů zavítá na jednodenní festival se svým sólovým projektem. Line up obohatí i indie-rocková německá kapela Leoniden, charismatický rapper Prop Dylan a zástup českých a slovenských interpretů jako jsou Pokáč, PSH, Skyline, Ventolin, CocotteMinute, Malalata a John Wolfhooker.

Tuhle jednodenní akci pořádáme v Brně již devátým rokem. Každý rok se snažíme o kombinaci známých českých kapel se začínajícími nebo zahraničními interprety, což si myslíme, že se daří. To koneckonců návštěvníci uvidí (a uslyší) i na nadcházejícím ročníku.“ říká hlavní produkční Daniel Jirotka. „Studentský Majáles je zkrátka důkazem toho, že v hudbě je dobré objevovat stále nové věci.” dodává koordinátor Marek Sedlák.

Bavte se a odneste si jedinečnou vzpomínku

 

Studentský Majáles jde již tradičně ruku v ruce s progresivními myšlenkami mladých lidí a ani letos tomu nebude jinak. Do myšlenky s akcentem na ekologii se do projektu zapojil i partner festivalu Jägermeister. Ten vedle vlastní Tatra stage, kde se představí DJs Forrest Pine, Akvamen a Ondrash, postaví i speciální foto budku. Každých 5 prázdných zkumavek od drinku budete moct vyměnit za jedinečnou fotografii se svými přáteli přímo na festivalu.

Brány festivalu se otevřou 10. května od 13 hodin. Pro více informací navštivte www.studenstkymajales.com.